HABERLER

Mesam Başkanı Orhan Gencebay ’dan İlk Ziyaret !

Güncelleme: 26.05.2016 15:32

cover

Mesam başkanı olan Orhan Gencebay ilk görüşmesini İstanbul Ticaret Odası başkanı İbrahim Çağlar’la yaptı. Mesam başkanı Orhan Gencebay ve İstanbul Ticaret Odası başkanı İbrahim Çağlar görüşme sonrası sadece Kral TV mikrofonlarının sorularını yanıtladı.

Geçtiğimiz günlerde başkan seçilen Orhan Gencebay ziyaretle ilgili olarak ‘ Mesam’ın başkanı yönetim kuruludur. Böyle bir göreve layık gördüler. Berhudar olsunlar. Müzik dünyasında onbinlerce sanatçı beklediği  ihtiyaçları var. Yapılan emeklerin karşılığını alamıyoruz. Bunu alabilen ülkeler var. Bunlarla ilgili görüş alışverişi yapıyoruz. İnşallah sanatımızı da geliştireceğiz. Onbinlerce sanatçı kardeşimizi daha iyi yaşama kavuşturup daha iyi üretmesini sağlayacağız.’dedi.

İstanbul Ticaret Odası başkanı İbrahim Çağlar ‘ biz İstanbul ticaret odası yönetimi olarak kültüre sanata çok önem veriyoruz. Bugün paylaştığımız en önemli konu bir bilginin ticarileştirilmesi merkezini kuruyoruz. Buradaki amacımız genç beyinlerin ürettikleri fikirleri yazılım programlarını endüstriyel ürünleri bunlar ticarileşebiliri mi bunlar hayata geçer mi piyasada karşılık bulur mu  bununla ilgili birim oluşturduk. Sayın Orhan Gencebay’la bunu paylaştık. Biz müzik alanında da ürün geliştiren gençlerin fikirilerini nasıl hayat geçirebileceğimizi konuştuk. Ayrıca telif hakları konusunda sektörlerin br mutakabat sağlaması lazım. Çünkü üretilen sanatlar karşılığını bulamıyor. Bu sanatçılarımızın ürettiği ürünlerin hakklarını alması konusunda Orhan Gencebay’dan değerli fikirlerini aldık ‘dedi.

Görüşmenin sonunda İstanbul Ticaret Odası başkanı İbrahim Çağlar ,Orhan Gencebay’a  Lale tablosu ve 1984 yılındaki ilk şirketinin sertifikasını hediye etti.  

Bora BAĞCIBAŞI
KRAL GRUBU MUHABİRİ

 

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!