HABERLER

KralPOP Mobil'e Uğra, Hediyeni İste!

Güncelleme: 02.08.2014 14:31

cover

KralPOP Radyo, bu yılın en büyük açık hava organizasyonlarının başında gelen Turkcell Yıldızlı Geceler'in medya sponsoru oldu.

1 Ağustos'tan itibaren hergün saat 19:00-21:00 arasında KralPOP Radyo yayını Harbiye Açıkhava Tiyatrosunun önünden yayın yapacak olan KralPOP Radyo, hem KralPOP Mobil aracına gelenlere, hem de birbirinden önemli sanatçıların konserlerine katılacak müzikseverlere sürpriz hediyeler dağıtacak.

Banu Candemir'in sunumuyla KralPOP Radyo yayınları devam ederken, zaman zaman KralPOP TV'den de canlı olarak konserlerin atmosferleri ekranlara ayansıyacak.

Gün içinde ise KralPOP Mobil aracı 15. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Etkinlikleri Festivali alanında olacak. Bu festivalin de medya sponsoru KralPOP Radyo

Medya Sponsorluğunun Kral Grubu tarafından üstlenildiği  Turkcell Yıldızlı Geceler konserlerinin tam listesi:

1 Ağustos Ajda Pekkan

2 Ağustos Emma Shapplin

3 Ağustos Sertab Erener

4 Ağustos Cengiz Kurtoğlu

5 Ağustos Serdar Ortaç

6 Ağustos Monica Molina

7 Ağustos Birsen Tezer ve Bülent Ortaçgil

8 Ağustos MFÖ

9 Ağustos Iyeoka

11 Ağustos Karadeniz Gecesi: Fuat Saka, Niyazi Koyuncu ve Karmate

12 Ağustos Şevval Sam-Kurtalan Expres

13 Ağustos Mustafa Ceceli-Özel Konuk: Lara Fabian

14 Ağustos Sibel Can

15 Ağustos Erol Evgin

16 Ağustos Ferhat Göçer-Symphonie D'orient Project

18 Ağustos Yavuz Bingöl, Öykü Gürman ve Serkan Çağrı: Senfonik Konser

20 Ağustos Söz Müzik Ali Kocaptepe

21 Ağustos Candan Erçetin

22 Ağustos Kenan Doğulu

23 Ağustos Funda Arar

25 Ağustos Hande Yener-Senfonik Konser

26 Ağustos Volkan Konak

27 Ağustos Nükhet Duru-Timur Selçuk

29 Ağustos George Dalaras-Rembetiko Umplugged

30 Ağustos Şebnem Ferah

31 Ağustos 2CELLOS

 

15.BÜYÜKÇEKMECE ULUSLARARASI KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

64 ülkeden çok sayıda kişinin katılacağı 15’inci Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, Kral Grubu Medya Sponsorluğunda 1-9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival, Demet Akalın konseriyle başlayacak.

CIOFF tarafından 2010 ve 2011 yıllarında “Dünyanın en iyi kültür sanat festivali” seçilen 15’inci Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, bu yıl 1-9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Büyük başarılara imza atan Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, Türkiye’nin UNESCO’ya bağlı CIOFF (Uluslararası Folklor Festivalleri ve Geleneksel Sanatlar Organizasyon Konseyi) üyesi ve A Kategorisi’ndeki ilk festivallerden biri. Festival 2010-2011 yıllarında üst üste 2 kez CIOFF tarafından dünyanın en iyi kültür sanat festivali seçildi.

FESTİVAL DEMET AKALIN KONSERİYLE BAŞLAYACAK

Büyükçekmece Belediyesi’nce bugüne kadar gerçekleştirilen 14 festivale 9 binin üzerinde sanat ve kültür elçisi katıldı. Bu yıl 15’incisi düzenlenecek festivale 64 ülke katılımcı ve gözlemci sıfatıyla konuk olacak. Çalışmaların bütün hızıyla sürdüğü Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, yine çok renkli ve coşkulu organizasyonlara ev sahipliği yapacak.

1 Ağustos Cuma akşamı Demet Akalın konseri ile başlayacak olan festival, 2 Ağustos Cumartesi günü Taksim İstiklal Caddesi’nde yabancı ülkelerden gelen konukların geleneksel kıyafetleri ile gerçekleştireceği kortejle hız kazanacak. Festivalin resmi açılısı ise, 4 Ağustos Pazartesi günü gerçekleşecek. Festival kapsamında bu yıl Uluslararası Altınköprü Halk Dansları Yarışması, Uluslararası Büyükçekmece Heykel Sempozyumu, 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması, Uluslararası El Sanatları Sergisi-Atölye Bayramı gibi çok sayıda etkinlik gerçekleştirilecek.

SANAT SEVGİYLE, KÜLTÜR DOSTLUKLA BULUŞACAK

Bu yıl da Büyükçekmece halkı tarafından anketle belirlenen sanatçılar halk konserlerinde sahne alacak. Selda Bağcan, Selami Şahin, Bengü, Niyazi Koyuncu, Güler Duman ve Emre Saltık gibi sevilen sanatçıların konserlerinin yanı sıra, konuk ülkelerin halk oyunları gösterileri, Folklor Kurumu halk oyunları gösterisi, Barış Manço Kültür Sanat ve eğitim Merkezi’nin halk oyunları gösterilerine yer verilecek.
15’inci Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali 9 Ağustos gecesi yapılacak etkinliklerle sona erecek. Altınköprü Halk Dansları Yarışması’nın ödül töreninin ardından düzenlenecek muhteşem havai fişek gösterisi ile festival son bulacak.

“DÜNYANIN EN PRESTİJLİ FESTİVALLERİ ARASINDA”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, bugüne kadar gerçekleştirilen 14 festivale 9 binin üzerinde sanat ve kültür elçisinin katıldığını belirterek, “Festivale katılan sanatçılara ülkemizi tanırken, insanlarımıza da, katılımcı ülkelerin ekipleri tarafından kültürleri anlatılmış, kurulan dostluk köprüsüyle yoğun bir kültür alışverişi yaşanmaktadır. Misafir ettiğimiz sanatçılar ülkemizden çok iyi duygularla ayrılmaktadır. Gördüğü ilginin yanı sıra ülkemizi, kültürümüzü kendi ülkelerinde anlatarak fahri elçiliğimizi yapıyorlar. Bu açıdan Büyükçekmece Uluslararası Kültür Sanat Festivali, sanat ve kültürün buluştuğu, barış ve dostluğun pekiştiği, dünyanın en prestijli festivallerinden biridir” dedi.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  35 Yıldır Aşk'la!
  cover
  Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri Sahiplerini Buldu
  cover
  Nuray Hafiftaş Ölüm Yıldönümünde Anılıyor!
  cover
  Buse Varol, Alişan Çiftinin Bebekleri Dünya'ya Geldi!
  cover
  Doğu'nun Hikâyesi Müzikseverlerle Buluştu!