HABERLER

Kertenkele Dizisi, Bütün mahalleyi Yakıyordu!

Güncelleme: 27.10.2014 11:05

cover

Yayınlandığı gün izleyenlerden tam not alan ve çekimleri olanca hızıyla devam eden Kertenkele dizisindeki yangın sahnesi İstanbul Fikirtepe’yi karıştırdı.

MAHALLELİ SETE AKIN ETTİ

Yangın sahnesi o kadar gerçekçiydi ki dizi çekiminden habersiz olan kimi mahalle sakinleri yangını söndürmek için panik halinde sete akın etti.

Özel efekt uzmanlarının gündüz ve gece boyunca çalışarak hazırladığı sahne gerçek bir yangını aratmayacak nitelikteydi. İtfaiye ambulans ve sağlık görevlilerinin hazır bulunduğu tüm emniyet tedbirleri alındıktan sonra gece yarısı başlayan sahnenin çekimleri günün ilk ışıklarına kadar devam etti.

ALEV VE DUMAN TİMUR ACAR’A ZOR ANLAR YAŞATTI

Dizinin başrol oyuncusu Timur Acar sahne gereği dört katlı binaya tırmanarak alevlerin sardığı binadan bir çocuğu kurtaracaktı. Timur Acar oldukça tehlikeli olan bu sahnede ve sahnenin yakın çekimlerinde alev ve yoğun dumana maruz kaldı. Usta oyuncu zor anlar yaşasa da sahnenin hakkını vererek yönetmen Kartal Çidamlı’nın ve sahneyi izleyen hayranlarının övgüsünü kazandı. Acar sahne için “Çok zor ama can alıcı bir sahneydi. ” dedi.

GERÇEKTEN YAKTIK VE ÇEKTİK

Dizinin yönetmeni Kartal Çidamlı ise sahne için “135 kişilik bir kadroyla Türkiyedeki en son teknolojiyi kullandığımız gerçek bir yangındı” dedi ve ekledi. “Yoğun duman, alevler ve oksijen azlığı hem oyuncuları hem de teknik ekibimi çok zorladı. Kısa kısa çekmek ve sürekli ara vermek zorunda kaldık. Zordu ama sonuç inanılmazdı. Dizinin yayınlanmasının ardından yapılan seyirci yorumları da bunu destekler nitelikteydi”

İlgili Foto ve Video Galeriler

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!