HABERLER

Kemal Kılıçdaroğlu Kral FM'e Konuk Oldu!

Güncelleme: 29.10.2015 08:42

cover

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Mehmet’in Gezegeni Seçim Özel'e konuk!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şu anda canlı yayında Mehmet’in Gezegeni Seçim Özel'de!

Mehmet Akbay : Sayın Genel Başkanım 29 Ekim'de bu kadar yoğun programınızın içinde bizi kırmayıp Kral FM'e konuk olduğunuz için teşekkür ederiz. NTV'ye konuk olduğunuz gün "Kral'a konuk olacak mısınız " diye sorduğumda "Kral'a gelmezsek asla olmaz" dediniz.

Kemal Kılıçdaroğlu : Kral'a gelmezsek olur mu hiç, olmaz.. Ben teşekkür ederim, Kralcılarla beni buluşturduğun için.

MA : Bugün 29 Ekim, mesajınızı alalım önce programın başında. Buradan da Anıtkabir'e ziyaretiniz olacak. 

KK : Mustafa Kemal Atatürk; Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir" diyor. Aç yatan çocuklar varsa, evine ekmek götürmek için sigortasız çalışmak zorunda kalanlar varsa, bu ülkede sürekli haksızlığa uğranlar varsa Cumhuriyetin gerektirdiklerinin yerine getirilmemesidir.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun meydanlardaki konuşmalarından yapılan bir kolaj yayınlandı.

MA : Seçim meydanlarındaki söylemlerinizi ve vaadlerinizi bir kez daha hatırlatalım istedik. Bunlara eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?

KK : O kadar çok şey var ki; program süresi yetmez. Orman köylülerinin sorunlarını unutmadık bir kere bununla ilgileneceğiz. Çocuklarımızın eğitim sistemini unutmadık. Çocuklarımız öğle yemeklerine para vermeyecek öğretmenleriyle beraber yiyecekler, şehit yakınları ve gazilerin zaman zaman yaşadıkları sağlık hizmeti ile ilgili sorunları unutmadık, milletvekilinin aldığı sağlık hizmeti gibi hizmet almalarını sağlayacağız.

MA : Geçtiğimiz günlerde İpek Grubu'na atanılan kayyum ile ilgili bazı açıklamalarınız oldu.

KK : Digitürk'ten 7 kanal birden çıkartıldı. Bu işlem sadece savcının yazdığı bir yazıdan dolayı oldu. Ortada bir karar yoktu. Usulsüzlük var bu yapılanlarda. Makul şüpheyle işadamı tutuklanır mı? Makul şüpheyle dava dosyasına delil konur mu? 

MA : Sayın Genel Başkanım kamuoyunda CHP ile ilgili şöyle bir genel kanı var; "CHP, AK Parti'nin yaptığı her şeye muhalif oluyor. CHP bu ülkenin başına geldiğinde de AK Parti'den sadece intikam almak istiyor, her işi bırakıp bununla uğraşacak" diyorlar, siz ne diyeceksiniz. 

KK : Asla. Biz hukuksuzluğun karşısındayız derken iktidara geldiğimizde böyle bir şey yapamayız. Biz bu millete hizmet için geliyoruz. Eğer birileri yaptıklarından dolayı hesap verecekse mahkemede verecektir.

MA : Genel Başkanım, AK Parti diyor ki "bu ülkede hukuk sistemi çökmüştür", CHP diyor ki "bu ülkede hukuk sistemi çökmüştür", MHP diyor ki "bu ülkede hukuk sistemi çökmüştür", HDP diyor ki "bu ülkede hukuk sistemi çökmüştür". Buna yorumunuz nedir?

KK : Muhalafet bunu söyleyebilir ama eğer siz hükümet olarak bunu söylüyorsanız, o halde hata sizde demektir. Atamaları ben yapmadım. Siz yaptınız. Yanlış yönetimden şikayet edemezsiniz, yöneten sizsiniz. 

MA : CHP'li belediyeler hakkında neler düşünüyorsunuz. Yine kamuoyunda CHP'li bir belediyenin hayvanlara barınaklarda kötü davrandığı konusunda bir kanı var.

KK : Bu konuyu biliyorum. Sosyal medyada yayılan bu haberin ardından hemen o belediyeyi aradım. Belediye Başkanımızla görüştüm. O fotoğrafların doğru olduğu fakat o hayvanların sokaklarda o hale geldiği ve barınaklara öyle getirildiği tedavi etmek için, o hayvanları iyileştirmek için uğraşıldığını söyledi. Geçtiğimiz günlerde Kuşadası Belediyesi ile ilgili bir şikayet aldım hemen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı'nı aradım. Konuyu çözüme kavuşturduk. Bana ulaşabilirler. Mail göndersinler şikayetleri ile ilgili o mail bana ulaşır.

MA : Yoğun programınızda beni kırmayıp bize zaman ayırdınız, teşekkür ediyorum. Son olarak söylemek istediklerinizi alabilir miyiz?

KK : Ben teşekkür ediyor. Vatandaşlarımızdan 1 Kasım'da oylarını mutlaka kullanmalarını istiyorum. En önemliside oylarını kullanırken ülkenin şu andaki durumunu göze alsınlar. Türkiye bir ateş çemberinin ortasında. Siyasi parti liderleri halkımızın verdiği karara saygı duyacak ve gereğini yapacaktır. Biz CHP olarak bu ülkeye bize oy veren, vermeyen tüm halkımıza hizmet etmek için hazırız. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!