HABERLER

İşte Hipster Sakalının Perde Arkası!

Güncelleme: 17.12.2014 10:55

cover

Meğer o sakallar kişilik problemlerine işaretmiş

Hipster kardeşlerimiz bu habere üzülebilir. Ya da belki bu durumu fazla alt veya hip bulup sevinebilirler. Farklı olmak da bunu gerektirir zaten.

Ama maalesef kişilik eksikliği pek de farklı veya alternatif bir şey değil, arkadaşlar. Nereye dönseniz kolunuz çarpıyor. Londra Üniversitesi’nden bilim insanları da hipster’ları da bu topluluğa katınca artık sakallara ufaktan yol görünmüş oluyor.

Üniversitenin Antropoloji profesörü Clint Shaven’ın araştırmasına göre hipster sakalı, kişilik eksikliğini örtmek için bırakılıyor. Bu ilginç araştırmanın sonucu, uzun sakallı katılımcıların %75’inin kişilik sorunları olduğunu gösteriyor. “Kimlik eksikliği ve sıkıcılığı” nedeni, sakal uzatmak için en popüler sebep olarak karşımıza çıkıyor.

Profesör Shaven, daha da ileri gidip: “Instagram'da dolambaçlı sakalları ve iki buçuk milyon takipçisi olan ama hiçbir işe yaramayan tipleri gören herkes ‘ben de böyle olayım, sakallarımı uzatayım ki insanlar benden hoşlansın’ diye sakal uzatıyor” diyerek araştırmasını anlayacağımız dilden özetliyor.

1970’lerin uzun saç trendini ise bu sonuca şöyle bağlıyor: "1970'lerde de benzer bir şeyle karşılaşmıştık. Uyuşturucu çocukların zihinlerini yok etmişti. O dönem çocuklar saçlarını uzatabildikleri kadar uzatıp, normal insanlara karşı bir defans mekanizması olarak kullanmışlardı ve böylece gözlerindeki yorgunluğu insanlardan gizleyebiliyorlardı. Bu sakal işi de buna benziyor.”

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Tech Drone League 2.Etap Yarışları Başlıyor!
  cover
  'Rubato ile Başka Şarkı'nın Konuğu; Kubat!
  cover
  Kral Vizyon; 'Her Şey Seninle Güzel'
  cover
  Sanat Dünyasından Mutlu Haber!
  cover
  Berkay İsyanlarda!