HABERLER

İstanbullulara Kötü Haber!

Güncelleme: 24.01.2015 17:41

cover

FSM Köprüsü‘nde 9 gişeden 4‘ü 2 hafta kapalı olacak

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde yapılacak  çalışma dolayısıyla 25 Ocak'tan 8 Şubat'a kadar 4 gişe trafiğe kapatılacak,  trafik akışı OGS ve HGS etiketli araçların aynı şeridi kullanacakları 6 gişeden  sağlanacak.

    İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Otoyol ve Boğaz  Köprülerinde Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemleri Yapım İşi"nin, Karayolları  Genel Müdürlüğü tarafından projelendirilerek ihale edildiği belirtildi.

    Proje kapsamında öncelikle FSM Köprüsü gişe alanında, araçların ortak  geçiş yapabileceği konstrüksiyonlar   (TAK'lar) tesis edildiği, OGS ve HGS  algılayıcılar bu konstrüksiyonlara yerleştirilerek, 5 şeritli araç geçişi  sağlandığı kaydedildi.


    Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi test çalışmalarının büyük ölçüde  tamamlanması nedeniyle gişe adaları ve kanopilerin kaldırılması, otoyol yüzeyi  asfalt kaplama çalışmaları ve yatay-düşey trafik işaretleme çalışmaları  yapılarak,  otoyolun araç geçişine hazır hale getirileceği aktarıldı.
    Bu çalışmalar sırasında FSM Köprüsü'nde gerekli işaretlerle 1, 2, 3 ve  4 numaralı gişelerin trafiğe kapatılacağı, trafik akışının, OGS ve HGS etiketli  araçların aynı şeridi kullanacakları 6, 7, 8, 9, 10 ve 11 numaralı gişelerden  sağlanacağı bildirildi.


    Çalışmaların, 25 Ocak Pazar günü saat 01.00'de başlayacağı ve 8 Şubat  Pazar günü saat 14.00'te tamamlanacağı duyuruldu.


    Çalışmalar esnasında gerekli tüm emniyet önlemlerinin alınacağı ve  onaylı trafik projesine göre gerekli trafik işaretlemelerinin yapılacağı ifade  edilen açıklamada, sürücülerin yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine  titizlikle uymaları gerektiği vurgulandı.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!