HABERLER

İskender Doğan - Yeniden

Güncelleme: 02.07.2014 16:37

cover

Büyük usta, 1976 yılında seslendirdiği ve büyük kitleleri peşinden sürükleyen şarkısı 'Kan ve Gül'ün yeni versiyonu ile jenerasyonumuza da ulaşmaya hazırlanıyor. Sözü müziği İskender Doğan imzalı efsane şarkı, bir dönemin en büyük hitlerinden biri olarak adını Türk Pop Müziği tarihi'ne altın harfler ile yazdırmış ender eserlerden biridir. Hatta 1977 yılında, herkesi hem güldüren hem hüzünlendiren "Gülen Gözler" filminde, Şener Şen'in Ayşen Gruda'yı, Münir Özkul'dan "Kan Ve Gül" şarkısı ile istediği unutulmaz sahne hala aklımızdan gitmeyen önemli karelerden biridir.

Yakın tarihte Kıraç tarafından da seslendirilen şarkı, yeni nesil dinleyici tarafından da bilinmekte ve oldukça sevilmekte.

1976 yılında çıkan ve dönemin en önemli müzisyenlerinin eşlik ettiği ilk versiyonun aranjmanı, duayen müzisyen Atilla Özdemiroğlu imzası taşımakta. Şuan dinleyici ile buluşmak üzere olan yeni versiyonun aranjesi ve prodüktörlüğü ise, günümüzde bir  çok başarılı çalışmaya imza atan ve hem piyanist aranjör, hem de şarkıcı kimliği ile günümüzün en popüler müzisyenlerinden biri olan Bahadır Tatlıöz imzası taşımakta.

Yeni çalışmada, elektronik alt yapı ile canlı enstrumanların başarıyla harmanlandığını ve yüksek  müzikaliteye itina ile önem verildiğini görüyoruz. Yeni versiyonda üstadın kendine has etkileyici sesi ve yorumu ile Bahadır Tatlıöz'ün modern aranje bakışı bir araya gelmiş ve dinlenilesi bir çalışma ortaya çıkmış...

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!