HABERLER

IPZ İnteraktif Pazarlama Zirvesi 11 Eylül'de! Geri Sayım Başladı!

Güncelleme: 26.08.2014 17:56

cover

Dokuz yıldır Eylül ayında binlerce pazarlama iletişimi profesyonelini tek bir çatı altında bir araya getiren Türkiye’nin en köklü interaktif pazarlama zirvesi İPZ, bu yıl da yerli ve yabancı pazarlama profesyonellerini 11 Eylül Perşembe günü Swissotel The Bosphorus’ta buluşturuyor. TTNET ve Türk Telekom Ana Sponsorluğunda ‘’Dijital öldü. Yaşasın dijital!’’ teması altında gerçekleştirilecek İPZ’14’te pazarlama dünyasının en yeni trendlerini ve markaların yeni trendlere adaptasyon süreçleri yerli ve yabancı konuşmacıların liderliğinde masaya yatırılacak.

Düzenlendiği ilk yıldan bu güne yoğun ilgiyle karşılanan ve Türk pazarlama dünyasının en önemli buluşmalarından biri haline gelen İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ), Türk Telekom ve TTNET’in Ana Sponsorluğunda 11 Eylül Perşembe günü dokuzuncu kez Swissotel the Bosphorus’da kapılarını açıyor. Türkiye’den ve dünyadan yirmiye yakın pazarlama uzmanını sahnesinde ağırlayacak zirve bu yıl ‘’Dijital öldü. Yaşasın Dijital!’’ temasıyla global çapta pazarlama alanında büyük başarılara imza atan markaların temsilcilerini renkli konu başlıkları ve sürpriz aktiviteler eşliğinde katılımcılarla buluşturacak. 

İPZ’den bir çarpıcı tema daha: “Dijital Öldü. Yaşasın Dijital”

Yaratıcı temaları ile her yıl katılımcıları ve pazarlama dünyasının dikkatini çeken İPZ, bu yıl da geleneğini bozmayıp “Dijital Öldü. Yaşasın Dijital!” temasıyla markaların ve konuklarının karşısına çıkıyor. İPZ’14’ün temasının insan hayatını tümüyle kapsayan bir dijitalin doğuşundan ortaya çıktığını belirten MMI Türkiye Başkanı Günseli Özen Ocakoğlu fikrin ortaya çıkışı ve yeni dijital kavramı hakkında şunları söyledi: “İnteraktif Pazarlama zirvesi, dokuzuncu yılında bir kez daha farkını ve iddiasını ortaya koyan bir sloganla katılımcılarını ağırlamaya hazırlanıyor. ‘Dijital Öldü. Yaşasın Dijital!’ sektörün birbirinden değerli üyelerinden oluşan think tank’imizle yaptığımız beyin fırtınalarından birinde ortaya çıkan bir söylem. Bugüne kadar hep pazarlamanın yanına bir ‘uydu’ olarak görülen ‘dijital’ kavramı artık öldü. Yerine tüm hayatımızı kapsayan, soluk alıp verdiğimiz yeni bir dijital kavramı geldi. Gelişen teknoloji, cihazlar, sosyal medya ve e-ticaret alanında yaşanan gelişmeler, nesnelerin interneti, giyilebilir teknoloji, büyük veri, bulut bilişim gibi kavramlar sayesinde, pazarlama dünyasının kuralları da bütünüyle değişti. Artık ‘yeni nesil tüketicilerin’ ve ‘yeni nesil markaların’ çağı başladı. Bu yıl İPZ’de dinleyeceğimiz her konuşmacı bize yeni nesil tüketici ve markaları trendler ve başarı hikayeleri üzerinden anlatıyor olacak.’’

Klasik internet tanımlarını bir köşeye bırakın ve ‘’Nesnelerin İnterneti’’ ile tanışın!

Bu yıl açılış konuşmalarında dünyadan iki önemli konuşmacıyı misafir edecek olan İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde Değişim Yönetimi Danışmanı Michael Tchong ve “Sessiz Zeka: Nesnelerin İnterneti” kitabının yazarı Daniel Obodovski gerçekleştirecekleri panellerde yeni internet tanımını ve pazarlamanın kurallarını baştan yazan dijitalin yeni dinamiklerinden bahsedecek. Pazarlamayı yeniden şekillendiren dijital yaşam biçiminden bahsedecek olan Michael Tchong, tüketicilerin hayatını tümüyle değiştiren “Übertrendler”in neler olduğunu açıklayacak. Bugünün pazarlama dünyasına yön veren “veri kaşifliği”, “online oksijen”, “tahminsel analiz” gibi kavramların medya ve pazarlama dünyasını kökünden değiştirdiğini söyleyen Michael Tchong, tüketim kalıpları, kullanıcı deneyimi, ve marka inovasyonlarının da önümüzdeki dönemde nasıl bir hal alacağı konusunda bilgi verecek.
Zirvenin bir diğer ana konuşmacısı Daniel Obodovski ise son dönemin en fazla konuşulan konularından biri olan “Nesnelerin İnterneti” alanında yaşanan gelişmeleri değerlendirerek bu alanda markalar için ortaya çıkan fırsatları değerlendirecek. 

Chris Babayode ilk kez Türkiye’de!

Mobil Pazarlama Birliği EMEA Yönetici Direktörü Chris Babayode İPZ’14 kapsamında Türkiye’ye geliyor. Paul Downey’nin ardından Birliğin EMEA Bölgesi’ndeki faaliyetlerini artırma ve mobil pazarlama konusunda farkındalık yaratma görevini üstlenen Babayode, Türkiye’deki MMA üyeleriyle de ilk kez İPZ’de tanışacak. Zirvede “Mobilde henüz yeteri kadar BÜYÜK olmadığını mı zannediyorsun?” başlıklı bir sunumunda Babayode, mobil pazarlama kampanyalarının başarısının artırılması konusunda önerilerini ve başarı hikayelerini paylaşacak.

Eğlence sektöründe “big data”!

İPZ’14’ün Oturum Sponsorlarından biri olan British Counsil’ın işbirliği ile ilk kez Türkiye’de bir konuşma yapacak olan bir diğer önemli isim de Birleşik Krallığın en dikkat çeken dijital girişimcilerinden biri olan Jeremy Silver. Medya ve eğlence sektörü için iş zekası ve veri tabanlı ürünler üreten Semetric adındaki şirketin kurucularından biri olan Silver, uzun yıllar boyunca yer aldığı eğlence sektörünün teknoloji ve dijitalleşme sayesinde nereden nereye geldiğini anlatacak.

İkinci ekranın sırrını çözen Shazam da İPZ’de!

İPZ’14’te eğlence ve medya sektörünü yakından ilgilendiren konuşmacılardan biri de Josh Partridge. Dünyaca ünlü müzik tanıma uygulaması Shazam’ın EMEA Bölgesindeki Ticari Faaliyetlerinden sorumlu olan Josh Partridge, İPZ sahnesinde gerçekleştireceği sunumda “Tüketiciyi İkinci Ekran Aracılığı ile Yakalamak” konusunda bilgiler vererek, markalarla hayata geçirdiği kampanyaları paylaşacak. Dünyada aylık 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Shazam, aynı zamanda Türkiye’de de oldukça popüler bir uygulama olarak dikkat çekiyor.

İPZ’14 geleceğin tüketicisini şekillendiren dört mega trendi ağırlıyor!

İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nin bir diğer Oturum Sponsoru olan Altavia Türkiye’nin davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Altavia Group Shopper Mind Genel Müdürü Jean-Marc Megnin, zirve katılımcılarını “dijital tüketiciler” ve onların hayatını değiştirecek olan “ürün tanıma”, “ses tanıma”, “öğrenme makineleri”, “yapay zeka” başlıklı dört temel trend ile tanıştıracak. Dijital kanalların sayısının artması ve gelişmesiyle birlikte tüketicinin alışveriş alışkanlıklarının da büyük bir oranda değiştiğinden yola çıkarak 2020 yılındaki dijital ticaret ortamı hakkında öngörülerini paylaşacak olan Megnin, markaların da bu süreçte ne gibi görevler düştüğünü anlatacak.

Şimdi “Doğru Anlarda Pazarlama” zamanı! 

İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nin bu yıl en fazla merakla beklenen konuşmacılarından biri de elbette Twitter EMEA Satış Operasyonu Direktörü Katie Lampe... Zirvede “Doğru Anlarda Pazarlama” başlıklı bir sunum yapacak olan Lampe, dünyanın dört bir yanında aylık 271 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan sosyal medya devinin gelecek vizyonunu ve “Doğru Anlarda Pazarlama” (Marketing in the Moment) yaklaşımının ne anlama geldiğini katılımcılarla paylaşacak.

İPZ’14 Türkiye’nin en vizyoner markalarını açıklıyor

İnteraktif Pazarlama Zirvesi, yabancı konuşmacılarının yanı sıra her biri alanında uzman Türk konuşmacıları da tek bir platformunda buluşturuyor. TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı N. Mert Başar’ın açılış konuşmasını yapacağı zirvede N. Mert Başar; gerek reklamveren gerekse ajans tarafından 10’dan fazla profesyonel bilgi ve deneyimlerini aktaracak.

Sahnede “Dijital Harakiri” yapacak!

Kral Grubu Genel Koordinatör Yardımcısı Abdullah Özdoğan, bu yıl İPZ’nin en fazla ses getirecek ve eğlence sektöründe farkındalık oluşturacak sunumlardan birini gerçekleştirecek. Müzik dünyasının iki sürpriz isminin eşlik edeceği Özdoğan’ın “Dijital Harakiri” başlıklı sunumunda sosyal medyanın doğru bilinen yanlışlarını tartışılacak.

Sadakat konusuna farklı bir yerden bakmaya ne dersiniz?

Sadakat Yönetimi alanında uzmanlaşmış bir ajans olan 360DRC’nin Yöneticisi Özgür Şahin, “Sadakat Satılır mı? Parayla Alınır mı?” başlıklı bir sunumunda Türkiye’den ve dünyadan örnekler eşliğinde ‘’sadakat’’  ele alınacak. Sadakat tanımlarının inceleneceği panel hakkında Şahin, “Müşterinin Kral koltuğunda oturduğu, pazarlamacıların bu dönemi “Müşteri Çağı” olarak adlandırdıkları bir zamanda, müşteri sadakati gerçek mi? Kazanılabilir mi? Sadakat Programları, dijitalleşen dünyaya ne kadar ayak uydurdu?” gibi sorulara yanıt arayacaklarını belirtiyor.

Dijital medya planlama sektörüne farklı bir bakış açısı getiren, 2014 yılının başında bir Stroer Media AG bünyesinde Türk&Alman ortaklığı olarak kurulan ve İPZ Anadolu etkinlikleri kapsamında Anadolu’lu markalarla da buluşan Digital Partners’ın CEO’su Tunç Günbey de yine İPZ’14 kapsamında marka başarılarına ve dijitale değinecek konuşmacılar arasında yer alıyor.

PepsiCo Türkiye Marka İletişimi ve Halkla İlişikiler Müdürü Volkan Budak “Dijital öldüyse, yaşasın dijital PR” başlıklı bir sunumla İPZ’14 katılımcıların karşısına çıkarken, bir diğer Resmi Sponsor Sahibinden.com’un CMO’su Boğaç Göncü de zirvede; “Dijitalleştirebildiklerimizden misiniz?” başlıklı sunumunu paylaşacak. 
“Dikkat çek, şaşırt, büyüle ve kazan” başlıklı sunumuyla yeni nesil pazarlama oyuncaklarını anlatacak olan Marketing Toys Kurucusu Koray Özdemir ve “Video da interaktiviteye ayak uydurdu” başlıklı sunumlarıyla Muvidu Kurucu Ortakları Cem Çalıştıran ve Oykun Asyalıoğlu zirvenin diğer sunumları arasında yer alıyor. 

Anadolu’nun başarı hikayeleri İPZ sahnesinde

Global pazarlama sahnesini Anadolu’ya taşıyan ve 2014’ün ilk yarısında gerçekleştirilen İPZ Anadolu etkinliği Anadolu markalarından büyük ilgi gördü. Türk Telekom’un Ana Sponsorluğunda Gaziantep’te başlayarak Kayseri, İzmir, Denizli ve Konya etkinlikleriyle devam eden İPZ Anadolu, beş ilde 1000’e yakın marka temsilcisini ağırlarken, dijital mecrada markalaşma ve pazarlama stratejisi oluşturma konusunda bugüne kadar Anadolu’da hayata geçirilen en kapsamlı etkinliklerden oldu. Etkinlikler kapsamında İPZ Anadolu Anadolu’ya dair vizyonu bir adım öteye taşıyan “Beş İlden On Beş Başarı Hikayesi” isimli projeye imza atan Türkiye’nin en köklü dijital ajanslarından biri olan Project House ve Havas Design+ aynı zamanda Anadolu’dan 15 markanın mentörlüğünü gerçekleştirdi. Ocak’tan Ağustos ayına kadar Project House ekibiyle yol alan markalardan DreamOn Bridal (Gaziantep), Biletall (Kayseri) ve Royal Halı’nın (Gaziantep) temsilcileri benzersiz proje kapsamında İPZ’14 sahnesinde olacak. Projenin mentörü Project House Yönetici Ortağı Cüneyt Devrim moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panelde, markaların hayata geçirdiği projeler ve sonuçları zirvenin katılımcıları ile paylaşılacak. 

Şikayet yönetiminin en başarılı markaları ilk kez İPZ’14’te ödüllendiriliyor!

Bu yıl İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nin en büyük sürprizlerinden biri de “A.L.F.A. Awards” töreni olarak katılımcıların karşısına çıkacak. Marketing Türkiye dergisi, Marketing Management Institute, Şikayetvar.com ve Method Research işbirliğinde gerçekleştirilen “A.L.F.A Awards”, Türkiye’de Online Şikayet Yönetimi konusunda düzenlenen ilk yarışma olacak. İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde yapılacak bir ödül töreniyle sahiplerini bulacak olan “A.L.F.A. Awards” 10 farklı sektörde faaliyet gösteren 250’den fazla marka arasında, şikayet yönetimini en başarılı şekilde gerçekleştiren markalar ödüllendirilecek.
Sektör profesyoneli markalar İPZ’14’ü destekliyor!

TTNET VE Türk Telekom’un Ana Sponsorluğunda gerçekleştirilen İPZ’14’ün resmi sponsorları arasında TAV Havalimanları, Yapı Kredi Nuvo, Sahibinden.com yer alırken, Altavia Türkiye, British Counsil, Marketing Toys, PepsiCo, Renault markaları da Oturum Sponsorları olarak bulunuyor. Doğuş Medya Grubu markalarından Kral Pop TV ve Kral Pop Radyo’nun Resmi Müzik Sponsoru olduğu zirvenin Medya Sponsorları ntvmscnbc, Vogue Türkiye, GQ Türkiye, National Geographic Türkiye oldu. Zirvenin bu yıl ki diğer destekçileri ise Bilkom, Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği, IPTV Derneği, Manifesto İletişim, Mobil Pazarlama Birliği, Muvidu, Paylaş.com ve Teknosa oldu.

Detaylı bilgi için; 


www.ipz.com.tr

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!