HABERLER

Hayat Hikayelerini Bilseniz, Onların Yerinde Olmayı İstemezsiniz

Güncelleme: 17.04.2015 12:40

cover

Dışarıdan bakıldığında hayatları pek çok kişiyi özendirecek türden. Sınırsız paraları, şöhretleri, evleri, arabaları.. Kısacası para ile satın alınabilecek her şeyleri var. Ama bazıları geçmişte öyle trajediler yaşadı ki. İşte ünlülerin aile trajedileri...

Hazırladığı yarışma programlarıyla Türkiye'nin en başarılı televizyoncularından biri olan Acun Ilıcalı, son olarak da "büyük transfer" ile gündemdeydi. 

200 TL stajler maaşıyla kariyerine başlayan Ilıcalı, kısa sürede elde ettiği mesleki başarıları ve dudak uçuklatan servetiyle de gündemde. Ama onun hayatı da dışarıdan göründüğü kadar kusursuz değil. Bütün başarısına rağmen onun da içini kemirip duran büyük bir acı var.

Bugün kendisi iki evliliğinden üç kız çocuk babası olan Ilıcalı, kendi anne ve babasını çok erken yaşta kaybetti.

Hem de hiç beklenmedik bir anda bir trafik kazasında. Ilıca'nın aynı araçta bulunan kızı ise oturduğu bebek koltuğu sayesinde kazadan kurtuldu.

İşte o korkunç olayda yaşananlar...Annesi ve babası Acun'un ilk eşinden dünyaya gelen ve o sıralar henüz 10 aylık olan kızını da alıp Bodrum'a gitmek üzere yola çıktılar.

Ancak baba Ilıcalı, karşıdan 190 kilometre hızla gelen bir arabayla çarpıştı. Çarpışma o kadar şiddetliydi ki Ilıcalı ailesine çarpan araba infilak etti.

Acun Ilıcalı, kısa bir süre önce verdiği bir röportajda anne ve babasının geri geleceğini bilse bütün servetini feda edeceğini dile getirmişti.

O bugün Türkiye'nin adından en çok söz edilen ünlüsü... Önce podyumlarda zirveye çıktı, sonra çok büyük bir aşk acısı yaşadı. Ama kısa sürede toparlandı ve ayağa kalktı. Şimdi ise hem müzik çalışmalarıyla hem de hızlı özel hayatıyla gündemde. Ama onun yaşamında öyle büyük bir trajedi var ki... 1975'in yılbaşı gecesiydi... Bugünün ünlü şarkıcısı henüz 2 yaşındaydı. Annesi, babası ve teyzesi onu anneannesine bırakıp yeni yılı karşılamak için eğlenceye gitmişlerdi. Sonra evlerine dönmek üzere arabalarına bindiler... Tam Çayırova'ya gelmişlerdi ki, hayatlarını sonsuza kadar değiştirecek o trajik kazası yaşandı.

Babası ve teyzesi öldü... Annesi ise ağır yaralandı. O sırada henüz 24 yaşındaydı genç kadın. Ondan sonra da kızına hem anne hem baba oldu...

İşte dünün mankeni bugünün şarkıcısı Demet Akalın'ın hayatındaki çok fazla bilinmeyen trajedi...

O günleri şöyle anlatıyor Akalın'ın annesi "Demet çok olgun bir çocuktu. Bir şey alacağımız zaman, "Anne paramız var mı?" diye sorardı, ısrar etmezdi. Alamadığımız bir şey oldu mu suratını asmaz, tutturmazdı. Tutumluydu evladım.

"Tabii ilk bir yıl çok zor geçti. Bazen eşimin resimlerini dizer, onlara baka baka saatlerce ağlardım. Gözyaşlarımı ne kadar kızımdan gizlesem de bazı şeyleri hissederdi. Bir bebeği vardı, onun saçını tararken hem şarkı söyler, hem de ağlardı. Babasını özlerdi."

Annesi yaşadığı bütün zorluklara rağmen kızını prensesler gibi yetiştirmeye çalışmış hep. Akalın da büyürken annesine çok yardımcı olmuş.

Saba Tümer ekranlarda yaptığı programların başarısı kadar eşsiz kahkahasıyla da tanınıyor. Ama onun hayatı da dışarıdan göründüğü gibi değil... Onun da büyük bir trajedisi var.

Tümer, bunu bir TV programında içtenlikle anlatmış ve anlatırken de gözyaşlarına boğulmuştu. Tümer bugün Türkiye'nin en ünlü programcılarından biri ama içinde büyük bir uhde var: Annesi onun bugünlere geldiğini göremedi.

Çünkü bugün 30'lu yaşlarının sonunu süren Tümer annesini henüz 25 yaşındayken yitirdi. Katıldığı bir programda annesiyle ölmeden önce yaptıkları son konuşmayı şöyle anlatmıştı Tümer:
"Bir anda 'Annemi aramam lazım' diye devamlı içimden bir ses annemi aramam gerektiğini söylüyor ama ne mana verebiliyorum ne birşey... En sonunda bir arkadaşımdan cep telefonu buldum. Annemi aradım, 'Anne ben akşam gelmeyeceğim. Ya evde kalırım ya da bir arkadaşımda kalırım. Beni merak etme' dedim" diyerek annesiyle konuştuktan kısa bir süre sonra eve gittiğini ve sabah 6'da eniştesinin geldiğini ve 'Çeşme'ye gidiyoruz' dediğini anlattı. Saba Tümer, Çeşme'ye gittiğinde annesinin vefat ettiğini öğrenmiş. Genç yaşında başına gelen bu olaylar da ona hayatla ilgili bir şey öğretmiş: "Hayatta her an böyle saçma sapan şeylerle, sürprizlerle karşılaşabiliyorsun. Erken yaştayken hiç tahmin etmemiştim, annemi, teyzemi kaybedeceğimi, bir sürü dramlar yaşayacağımı."

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!