HABERLER

Halil Sezai Yapımcı Koltuğunda: "ÇİLEK"

Güncelleme: 16.09.2014 15:30

cover

HALİL SEZAİ BU KEZ ÇİLEK FİLMİYLE YAPIMCI KOLTUĞUNA OTURUYOR!

Hem oyunculuk hem de müzik kariyeriyle geniş kitlelere adını duyuran Halil Sezai, "Çilek" filmiyle yapımcı olarak karşınızda. Halil Sezai’nin yapımcılığa adım atmasının sebebi Çağlayan Neyman’ın kaleme aldığı 'Çilek'in senaryosunu çok beğenmesi olmuş. Filmin yönetmen koltuğunda da daha önce reklam, çizgi film ve klip yönetmenliği yapan Günhan Emrah Sönmez yer alıyor. Gühan Emrah Sönmez, bu ilk sinema filminde aksiyon sahnelerine ağırlık vermesiyle göze çarpıyor. Yönetmen; aşk, aksiyon ve macera türlerinin içiçe geçtiği filmini aynı zamanda çizgi roman (grafic novel) tekniğinde çizimlerle destekleyerek Türk sinemasında bir ilke de imza atmış.

Günhan Emrah Sönmez filmi kısaca adı gibi "Çilek" tadında diyerek özetliyor. Bazen tatlı bazen buruk, biraz romantik, biraz şehvetli ama kimsenin kayıtsız kalamayacağı kadar davetkar ve sürprizli. 

Çilek 19 Eyül 2014’te vizyonda seyirci ile buluşacak.

Filmin konusuna gelince;

Kaan, İstanbul’da okuduğu üniversiteden mezun olup memleketi Karadeniz Ereğli’ye döner. Aklında geleceğiyle ilgili bir sürü planı olsa da, en büyük hayali platonik aşk beslediği Ereğli’nin en güzel kızı 'Çilek'e aşkını itiraf etmektir. Büyük bir hevesle niyetini çocukluk arkadaşı Ceren’e açar ama beklediği ilgiyi göremez. Çünkü Kaan, her yaz aynı lafları geveleyerek 'Çilek'i uzaktan sevmeyi adet edinmiştir. Üstelik artık harekete geçme şansını da kaybetmiştir. Çünkü "Çilek" kasabanın en belalı adamı olan Hayri Saydam’ın sevgilisi olmuş ve onun barında şarkı söylemektedir. Bu kötü haberle yıkılan Kaan, başka şansı kalmadığından, tüm cesaretiyle yılların çekingenliğini üstünden atarak 'Çilek'e aşkını ilan etmek için Hayri’nin barına gider. Bara adımını attığı andan itibaren artık ne Kaan ne de "Çilek" için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak aşk, intikam ve macera dolu bir yolculuğa doğru sürükleneceklerdir.

Filmin oyuncu kadrosunda ise Azra Akın, Kadir Özdal, Bülent Şakrak, İlker Aksum, Selen Öztürk, Ahmet Olgun Sünear ,Ayhan Anıl, Soydan Soydaş, Muharrem Bayrak, Çağlayan Neyman yer alıyor.

"ÇİLEK" FİLMİNİN FRAGMANINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!!!

"AZRA AKIN - SÖYLE" KLİBİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!!!

"SANSAR SALVO & HALİL SEZAİ - BÜYÜK YALNIZLIK" KLİBİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!!!

 

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Koray Avcı’dan Müzik Şöleni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!