HABERLER

Hakan Altun'dan 'Dedemin İlahileri'

Güncelleme: 12.06.2014 12:20

cover

Dedesinin ruhunda çıkan 10 ilahi eseri müzik severlerle buluşturuyor.

Hakan Altun’ un müzikal hayatında, dedesi ‘Zeki Altun’ çok önemli bir yere sahiptir. Dedesi ‘Zeki Altun’ aldığı eğitim itibariyle Klasik Türk Musikisi ve Türk Din Musikisi icrasında başarılı olduğu gibi, çok iyi bir bestekardır.

Hakan Altun, dedesi sayesinde tasavvuf müziği ve udla tanışmıştır. Dedesinin teşvikiyle udla tanışan Hakan Altun, 11 yaşında Türk Musiki Devlet Konservatuara girmiş ve o günden sonra udu hiç bırakmamıştır.

Dedesi hayatta iken Hakan Altun, dedesinin ilahilerini okuyacağına dair bir söz vermiştir. Yıllar önce verdiği sözü yerine getiren Hakan Altun ‘‘Dedemin İlahileri’’ albümünde, dedesi Zeki Altun’un ruhundan çıkan 10 ilahi eser okuyor. Zeki Altun hayatta iken kayıt altına alınmış ‘‘N’eyleyeyim Dünyayı’’ ilahisini, Zeki Altun ve Hakan Altun’dan dinleyeceğiz.

İlahi albüm projesinde Hakan Altun’ a, Sami Özer ve Hamdi Bilgi gazelleriyle eşlik ettiler. ‘‘Dedemin İlahileri’’ albüm projesinde müzik direktörlüğüne Aydın Kara üstlendi. Esen Müzik etiketiyle 16 Haziran’da tüm müzik marketlerde ve dijital satış kanallarında…

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!