HABERLER

Google Translate Kendini Aşıyor!

Güncelleme: 12.01.2015 15:36

cover

Cep telefonunuzdan sesli ve anlık 'mükemmele yakın' çeviri dönemi başlıyor!

Skype'nin anında sesli tercüme atağı, Google'ı da harekete geçirdi. Çeviri yarışında geride kalmak istemeyen Google, Android bazlı cihazlar için hazırladığı yeni uygulama ile, sesli ve 'mükemmele yakın' çeviri hizmeti verecek!

İngilizce'den İspanyolca'ya muhtemelen mükemmele yakın çeviri yapacağı konusunda şüphe olmayan Google'ın, İngilizce - Türkçe çevirileri Tarzanca'dan nasıl bir boyuta taşıyacağını merak etsek de ayrıntılara geçelim.

Şimdilik sadece Android üzerinde çalışacak bir güncelleme üstünde mesai harcayan Google Translate, konuşmaları dinleyerek şu anki haline göre çok daha doğru çeviriler yapmayı planlıyor. Artık Google Translate'e cümleleri copy - paste (kopyala - yapıştır) etmek zorunda da kalmayacağız üstelik. Çünkü sevgili Translate ekibi, gerçek zamanlı konuşmaları dinleyerek, yine sesli ve yazılı olarak çevirecek.

Üstelik Google'ın sürprizleri sadece bununla sınırlı değil. Görüntü üzerinden çeviri yapmayı sağlayan gelişmiş bir çeviri sistemi üzerinde de çalıştığı belirtilen Google, sokaktaki yazıları anında çevirerek ekran üzerinde gösterebilecek.

Güncellemenin 2015 içerisinde aktif hale gelmesi beklenirken 'anlıyorum ama konuşamıyorum' diyenler bu kez de 'konuşuyorum ama telaffuz sorunum var' demeye başlayacak gibi görünüyor.

 

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!