HABERLER

Google Dizi Çekecek!

Güncelleme: 01.04.2015 14:37

cover

Teknoloji devi, televizyonlara içerik sağlamayı hedefliyor.

Google, Niantic Labs oyun stüdyoları tarafından geliştirilmiş olan Ingress adlı oyununu bir televizyon dizisine dönüştürecek.

Android işletim sistemine sahip cihazlara 5 milyon defa indirilmiş olan ve Apple’ın iPhone cihazına da geçtiğimiz yıl yerleşen Ingress; oyuncuların heykel, tarihi eser gibi bölgeye özgü bir simgesel yapıya gidip onu kendi takımı adına ele geçirmesine dayalı. Bu işlemi de akıllı telefonlarındaki çeşitli komutlarla yapıyorlar.

fobito.com'un haberine göre; bu dizi projesi için Mumya serisinin yapımcısı Scott Daniel Co. ile çalışmayı tercih eden Google, televizyon işinde ne kadar ileri gideceğini ise henüz açıklamış değil.

Çeşitli XBOX oyunlarının dizi versiyonlarını yapan Microsoft’un XBOX stüdyoları, televizyon sektörüne ciddi bir giriş yapan Amazon ve televizyon yayıncılığının modern hali Netlfix gibi Google’ın da bir gün dijital yayıncılık alanında büyük oyuncular arasına girip isteyip istemeyeceği henüz bilinmiyor; ancak yapılan açıklamaya göre Google’ın öyle bir niyeti yok. Yapılacak olan bu diziyi ise oyunun bir başka katmanı olarak görüyor ve insanları oynamaya özendireceğini düşünüyor.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!