HABERLER

Flaş! Cem Garipoğlu'nun Avukatından Açıklama!

Güncelleme: 15.10.2014 13:07

cover

Münevver Karabulut'un öldürülmesi davasında 24 yıl hapis cezasına çarptırılan ve kaldığı cezaevinde intihar eden Cem Garipoğlu ve ailesinin avukatı Aytekin Kaya, ''Bir intihar vakası varsa, hele bu durum cezaevinde meydana gelmişse, zaten bu soruşturulur. Ölen kişinin Cem Garipoğlu olup olmadığının sorulması, çok saçma bir durum'' dedi.

Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplumsal bir "şizofreni"  yaşandığını savunarak, "Güvensizliğin bu kadarı 'pes' dedirtiyor. Silivri  Cumhuriyet Başsavcılığı zaten bir açıklama yapmış. Toplumun ve mağdurun tatmini  üzerine kurulu bir hukuk sistemi yok. Usulde böyle bir durum yok'' ifadelerini  kullandı.

Karabulut ailesinin görüntüleri izleme talebine değinen Kaya, bu  durumun ailenin talebiyle yerine getirilecek birşey olmadığını, savcılığın resen  yapabileceğini ancak bu durumun kurumları yıpratabileceğini söyledi.

Avukat Kaya, kurumların yapması gereken rutin bir soruşturma olduğunu  ifade ederek, şöyle devam etti:

''Bir intihar vakası varsa, hele bu durum cezaevinde meydana gelmişse,  zaten bu soruşturulur. Ölen kişinin Cem Garipoğlu olup olmadığının sorulması, çok  saçma bir durum. Birisi bir kuyuya taş atıyor. Bütün Türkiye, bu durumla meşgul  oluyor. Hukuk sistemimiz bu kadar basit değil, muz cumhuriyeti değiliz. Biz bile  avukat olarak cezaevine girerken 2 kapıdan geçiyoruz ve göz retinası taraması  yapılıyor.''

Garipoğlu'nun anne ve babası DNA örneği verdi

   ''Ne yapılmalı ki bütün toplum rahatlasın?''

Basında yer alan haberlerin Cem Garipoğlu'nun anne ve babasını sürekli  gündemde tuttuğunu anlatan Kaya, anne ve babanın ilk günden beri acı çektiğini  belirtti.

İntikam duygusuyla hareket edilirse hukuktan bahsedilemeyeceğini dile  getiren Kaya, ''Ne yapılmalı ki bütün toplum rahatlasın?'' dedi.

''Yapılacak soruşturmada Cem Garipoğlu'nun ailesi şikayetçi olacak  mı?'' sorusuna avukat Kaya, ''Bu durum soruşturma sonucunda değerlendirilecektir  zaten'' yanıtını verdi.

Kaya, ''Olay yeri görüntü ve fotoğraflarını talep edecek misiniz?''  sorusunu da ''Böyle bir talebimiz yok'' diye cevapladı.
 

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!