HABERLER

Festival Sona Eriyor

Güncelleme: 12.06.2014 10:26

cover

13. Mersin Uluslararası Müzik Festivali,  bu akşam Irak asıllı İsrail vatandaşı Yair Dalal, çeşitli perküsyon (vurmalı çalgılar) çalan İsrailli Erez Mounk ve Türk keman virtüözü Cihat Aşkın’ın vereceği konser ile sona eriyor. Bu akşam Tarsus St. Paul Müzesi’nde gerçekleşecek konserde keman, perküsyon (vurmalı çalgı) ve ud   repertuvarının en güzel eserleri yer alacak.

Başladığı ilk günden beri yerli ve yabancı 250’ye yakın konuk sanatçıyı ağırlayan 13. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Mersin’in en güzel tarihi mekânlarından birinde seyirciye veda edecek.

Yair Dalal, Erez Mounk  ve Cihat Aşkın  dört yıl önce İsviçre’nin Sion şehrinde ki ‘Umut Kemanları’ etkinliğinde ‘In a Free Spirit’ (Özgür bir Ruhla) müzik projesini ilk defa sahneye koyduklarında doğdu. Eski ve modern müziği birleştirerek, dinleyicileri Doğu’dan Batı’ya götüren müzikal bir yolculuk. Müzikal özgürlük, büyülü özgün kompozisyonlardan ve doğaçlamalardan geçmektedir. Sanatçılar perküsyon (vurmalı çalgılar) eşliğinde geleneksel Arap Müziği olan Makamın, Yahudi ve Türk müziğinin manevi zenginliğini keşfetmemizi sağlıyorlar.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  35 Yıldır Aşk'la!
  cover
  Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri Sahiplerini Buldu
  cover
  Nuray Hafiftaş Ölüm Yıldönümünde Anılıyor!
  cover
  Buse Varol, Alişan Çiftinin Bebekleri Dünya'ya Geldi!
  cover
  Doğu'nun Hikâyesi Müzikseverlerle Buluştu!