HABERLER

Facebook Televizyon Oluyor!

Güncelleme: 26.12.2014 14:29

cover

Facebook, karşımıza günlük bir gazeteden çok, TV kanalı gibi çıkmak istiyor. Bu amaçla sosyal dev, Facebook sayfalarındaki video bölümünü yenilemeyi planlıyor.

TechCrunch'un ABC News'un Facebook sayfasında yaptığı keşifler ve Facebook'un yaptığı doğrulama, yeni formatın deneme aşamasında olduğunu gösteriyor.

Önümüzdeki haftalarda tüm sayfalara ulaşması beklenen değişiklikler sayesinde video sayfalarının üstünde seçilen bir video öne çıkarılabilecek. Video yürütücü, hazırlanan çalma listesi sayesinde video bittiğinde, diğer videolara geçiş yapabilecek.

Yeni tasarımın sayfalara otomatik olarak geleceği söyleniyor. Öne çıkarılacak videonun seçilmemesi ve herhangi bir çalma listesi bulunmaması halindeyse videolar, kronolojik sıraya göre gösterilecek. Videolarla birlikte video başlığı, uzunluğu, beğenme sayısı ve görüntülenme sayısı gibi bilgilerin de görüneceği bilgisi veriliyor. Son olarak Facebook'un, Video sekmesinin fotoğraf albümüne benzeyeyen görünümünü de yenileyeceği söyleniyor.

Haber kaynağında yer alma rekabeti, sayfaların organik erişim sayılarını düşürdüğünden ve sayfa sahiplerinin canını sıktığından, Facebook'un bu durumu değiştirmesi ve sayfaların hala değerli olduğunu göstermesi gerekiyor.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!