HABERLER

Ezel, Muhteşem Süleyman ve Kuzey, Aynı Projede!

Güncelleme: 08.09.2014 11:59

cover

Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel ve Halit Ergenç, İstanbul Şehir Tiyatroları için bir araya gelecek. Reyting rekortmeni oyuncular sayesinde tiyatrolara azalan ilgi tekrar canlanacak.

Akşam'dan Samet Aday'ın haberine göre Büyükşehir Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcoğlu, önümüzdeki sezona çok ses getirecek bir projeyle giriyor. Tiyatronun daha geniş kitlelere hitap etmesi için kollarını sıvayan Yazıcıoğlu, ekranın en güçlü isimleriyle koalisyon yapmaya hazırlanıyor. Yazıcıoğlu, şimdiye dek yaptığı görüşmelerde Kenan İmirzalıoğlu ile anlaşma sağladı. Bergüzar Korel, Halit Ergenç ve Kıvanç Tatlıtuğ ile de görüşmelerini sürdüren ünlü tiyatrocu, "Darülbedayi'nin ufuk çizgisini yeniden çizeceğiz" dedi.

KENAN, TİYATROYLA YÜKSELECEK

Darülbedayi'nin 100. kuruluş yıldönümü şerefine 17 Kasım'da düzenlenecek olan özel etkinlikte sahneye çıkacak olan ünlü oyuncular şehir tiyatrolarının önemine vurgu yapacak. Dünyada büyük oyuncuların bir kerede olsa sahne tozu yuttuklarını söyleyen Yazıcıoğlu, "Kenan'da o tozu yutacak. Tiyatroyla yükseltecek. Bunun bir onur olduğunu biliyor'' diye konuştu.

İLK KONSERVATUVAR

Darülbedayi, Türkiye'de Batılı anlamda tiyatronun gelişmesinde önemli bir değişimi sağlayan, Osmanlı’daki ilk konservatuvardır. Türk ve dünya yazarlarının birçok oyununun oynandığı Darülbedayi 1934 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları adını aldı.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Koray Avcı’dan Müzik Şöleni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!