HABERLER

Eylül Ayında Medyada En Çok Bu İsimler Konuşuldu!

Güncelleme: 03.10.2014 11:48

cover

Medya Takip Merkezi, Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) için magazin basınında çıkan haberleri inceleyerek, ay genelinde öne çıkan isimleri sıraladı.

Araştırmaya göre, Eylül ayında en çok konuşulan ünlü isim Seda Sayan olurken; onu Sezen Aksu ve Gülben Ergen takip etti. edya Takip Merkezi (MTM), Magazin Gazetecileri Derneği için hazırladığı rapora göre, Eylül ayında en çok konuşulan ünlü isim, 4 bin 73 haberle Seda Sayan oldu. Programına iki eşini öldüren Sefer Çalınak’ı konuk eden Seda Sayan, toplumun birçok kesiminden tepkilerle karşılaştı.

Ay genelinde çıkardığı konuk ile ilgili eleştirilere maruz kalan Sayan, CHP'li milletvekili Aylin Nazlıaka ile girdiği polemikle de gündemde yer aldı. Ayrıca Seda Sayan'ın programının çekildiği stüdyoda yangın çıkması, ünlü programcı ile ilgili çıkan haberleri beraberinde getirdi. MTM’nin araştırmasına göre ayın en çok konuşulan bir diğer ünlü ismi 2 bin 571 haberle Sezen Aksu oldu. Eylül ayında verdiği konserde ilkokulda başörtü serbestliği ile ilgili söylediği sözlerle magazin gündemine damga vuran Aksu, RTÜK ile ilgili sözleriyle de oldukça konuşuldu. Bir başka konserinde 40. sanat yılını kutlayarak, faal müzik yaşantısını bırakacağını söyleyip ardından Seda Sayan'a göndermede bulunarak ‘Seda Sayan gibi yaşayacağım’ sözleriyle de magazin gündeminde yer bulan Sezen Aksu, Eylül ayında en çok kouşulan ünlü isimler sıralamasında ikinci sırada yer aldı. Sezen Aksu’yu sırasıyla Gülben Ergen, Cem Yılmaz ve Acun Ilıcalı izlediler.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!