HABERLER

Erdinç Şenyaylar ve Ekibinden Lounge Albüm!

Güncelleme: 21.08.2014 10:51

cover

Dünyanın tek ortak evrensel dili niteliğini taşıyan müziğin, Türk motifleriyle bezenmiş ve Türk kültürü işlenmiş formuna çok nadide bir örnek olma niteliği taşıyan “Turkish Moods” albümü sizde alışkanlık yaratacak. Lounge müzik türü çalışmamızın ikinci ürününde  yine Türkiye'nin hemen hemen bütün ses ve saz sanatçılarının albümlerinde gerek solo gerek eşlik olarak katkılarda bulunan Erdinç Şenyaylar’ın imzası var..

Erdinç Şenyaylar ve ekibinin Türk ana müzik teması içinde farklı türleri ‘lounge’ türünde yorumladıkları ve büyülü bir doğu batı sentezi yakaladıkları albüm serisinin ikinci olma özelliğini taşıyor.

Türk müziğinin unutulmaz eserlerinin yer aldığı albümde batının en popüler enstrümanlarından biri olarak bilinen gitarın Türk duayeni Erdinç Şenyaylar’ın parmaklarından çıkan otantik Türk tınıları, Tezcan Erol’un muhteşem aranjeleriyle birleştiği albümdeki eserler makamsal nitelikleri ve Lounge türüne uyarlanabilirlik bakımından değerlendirmeye alındı.

Mimoza Müzik yapım etiketiyle marketlerde yerini alacak “Turkish Moods”da büyük bir titizlikle seçilen 10 adet eser yer alıyor.

ALBÜM SIRALAMASI
1-HAM MEYVAYI KOPARDILAR
2-KIRMIZI GÜLÜN ADI VAR
3-ALLI TURNAM
4-ÇÖKERTME
5-ARAZ ÜSTE BUZ ÜSTE
6-NİHAVENT LONGA
7-YEMENİNDE HARE VAR
8-FERAYİDİR KIZIN ADI
9-BENLİYİ ALDIM KAÇAKTAN
10-ODASINA GİRDİM FİNCAN ELİNDE

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Koray Avcı’dan Müzik Şöleni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!