HABERLER

Elif Buse Doğan Konserini Erteledi!

Güncelleme: 12.10.2015 16:28

cover

Türkülerin yeni sesi Elif Buse Doğan, 13 Ekim Salı günü Joly Joker İstanbul Sahnesinde gerçekleştireceği konserini, Ankara’da yaşanan acı olaydan dolayı 19 Ekim Pazartesi gününe erteledi.

Elif Buse Doğan, ilk solo albümü Mart 2015’te dinleyiciyle buluştu. Doğan, ‘Bir Haber’ albümünde, geleneksel ses ve saz icra tekniği ile batı müziğinin armoni ve düzenlemesiyle başarılı bir şekilde harmanlanmış 15 esere yer vererek dikkatleri üzerine çekti. Kadife sesi, yorumu, samimi duruşu ve türkülere sevdası ile yeni nesil gençlerinin Türk Halk Müziği’ne ilgisini çeken Elif Buse Doğan,13 Ekim Salı günü Joly Joker İstanbul Sahnesinde gerçekleştireceği konserini, Ankara’da yaşanan acı olaydan dolayı 19 Ekim Pazartesi gününe erteledi. 

Elif Buse Doğan16.03.1993'te Kocaeli’de doğdu. Aile kökeni Sivas İmranlı Kapıkaya Köyüne dayanmakta.2000 yılında dedesinden öğrendiği bağlamayla müzik hayatına ilk adımlarını attı. 4 yıllık bağlama ve solfej eğitimi alan Elif Buse Doğan, lise eğitimine Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde keman ve piano eğitimi aldı. Kocaeli Oda Orkestra’sında 2 yıl yer aldı. Bizim Kocaeli Gazetesinin Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlemiş olduğu Geleneksel Liseler Arası Ses Yarışmasının ilkinde birinci oldu. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı 'Ses Eğitimi Türk Halk Müziği' bölümüne girdi ve birincilikle tamamladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı 'Müzikoloji' alanında Yüksek Lisans eğitimine devam eden Doğan, Erol Parlak ve Can Etili Ökten' den repertuar eğitimi aldı. Aysun Gültekin Ustalık Sınıfı’nda yer aldı. TRT Gençlik korosunda 3 yıl korist ve solist olarak yer aldı. Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosunda misafir Sanatçı olarak konserlerine devam etmektedir.
2010 yılından itibaren TRT Radyo ve Televizyonu işbirliğiyle birçok programa katılan Doğan, özel tv kanalları, konserler ve festivallerle dinleyicileriyle buluşuyor.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!