HABERLER

Dünya Ünlü Tenor Hakan Aysev'den Pop Albüm!

Güncelleme: 14.04.2015 16:59

cover

Türkiye’ye operayı sevdiren ayrıca halk müziğinden pop ve sanat müziğine kadar birçok farklı tarzda eserler seslendiren ünlü Tenor Hakan Aysev, Akdeniz ezgilerinden oluşan yeni albümü “Peki Ne Yapalım?” ile bir kez daha sevenlerine müzik ziyafeti vermeye hazırlanıyor.

Sanatçının son albümü Ege ve Akdeniz tınılarının sıcaklığı ile kalpleri ısıtmaya geliyor. Yaşamımıza anlam katan, bizleri "biz" yapan, ne kadar ayrıcalıklı bir ülkede nefes aldığımızı gösteren duyguları anlatan “Peki Ne Yapalım?”; sanata, müziğe, aşka, sevgiye ve inandıklarımıza dair bir albüm... Hakan Aysev, ilk klibini ise albümle aynı adı taşıyan çıkış parçası "Peki Ne Yapalım?" şarkısına çekecek.

Yeni albümünde, dünya çapında genç müzisyenlerin yanı sıra Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı'ndan eski bir öğrencisi olan Gürkan Çakıcı ile çalışan Hakan Aysev, sıcacık ezgilerle herkese ulaşmayı hedefliyor. Albümde 2 tanesi Gürkan Çakıcı'ya, 1 tanesi Perlin İnci'ye ait olan 3 yeni beste dikkat çekiyor. Dünya kariyerine sahip olan Hakan Aysev, “Peki Ne Yapalım?” adını verdiği son albümünü çok özel bir yere koyuyor. Albümün kendisini çok heyecanlandırdığını ifade eden Aysev, “Ankara doğumlu olmama rağmen Adana kökenliyim ve bir Akdeniz insanıyım. Hayatımda da her zaman ‘Akdeniz Tarzı’nı seçiyorum. Dolayısıyla albümümü de içinde huzur bulduğum, kendimi ait hissettiğim Akdeniz esintileri barındıran melodilerle oluşturdum. ‘Peki Ne Yapalım?’ Türkiye'nin her köşesinde zevkle dinlenebilmesi için yapılan bir albüm. İlk albümüm Türkiye'de prodükte edilen ilk opera albümü olması açısından benim için çok anlamlıydı. Son albümüm de diğerleri içinde beni en çok heyecanlandıran albüm oldu.” diyor.

Hakan Aysev, albümde Rafet El Roman'ın “Sorma Neden” şarkısının opera versiyonu ile hayranlarına hoş bir sürpriz yapıyor. Sanatçı bu tercihini “Rafet El Roman, İtalyan müziğini çok seviyor ve İtalyan tınılı alt yapılar gerçekleştiriyor. ‘Sorma Neden’ şarkısı da hep ‘Arya olsa nasıl olur?’ diye düşündüğüm ve bu albümde de opera tarzıyla söylediğim tek şarkı. O yüzden hem İtalyancasını hem de arya versiyonunu denemek istedim. Bence çok da hoş oldu.” şeklinde açıklıyor.

Kral TV ve Kral FM medya sponsorluğunda,  Elenor Plak etiketi ile müzikmarketlerde ve tüm yasal dijital platformlarda yayınlanan,  Hakan Aysev "Peki Ne Yapalım" isimli albümü müzikseverlerin beğenisine sunulmuştur.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!