HABERLER

Dikkat! Twitter'dan Hakarete Ağır Para Cezası!

Güncelleme: 12.12.2014 17:53

cover

İspanya'da şiddeti bitirmeye yönelik önlemler kapsamında, Twitter'da şiddet içerikli yorum yapanlara para cezası verilmesi istendi.

Bir kişinin ölümüyle sonuçlanan, Atletico Madrid ve  Deportivo taraftarları arasında çıkan kavganın ardından futbolda şiddeti  durdurmaya yönelik alınan tedbirler kapsamında, sosyal paylaşım ağı Twitter'da  şiddet içerikli yorum yapanlara para cezası verilmesi istendi.

Sporda şiddet, ırkçılık ve yabancı düşmanlığına karşı mücadele eden  ulusal komisyon, 30 Kasım'da Atletico Madrid ve Deportivo taraftarları arasında  çıkan kavga sonrasında Twitter hesabından şiddet içerikli mesajlar atan bir  kişinin tespit edildiğini bildirdi. Komisyon, bu kişiye 60 bin avro para cezası verilmesi, ifadesinin alınması ve savcılığın soruşturma başlatması için girişimde  bulunduklarını açıkladı.

Öte yandan UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Juventus ve Atletico Madrid  takımları arasında salı günü yapılan grup maçında tribünde Nazi selamı verirken  çekilen fotoğrafları gazetelerde yayımlanan "Frente Atletico" adlı Atleticolu  radikal taraftar grubu üyeleri hakkında soruşturma başlatıldı.

İspanyol savcılığı Atletico Madrid Kulübü'nden fotoğraftaki kişilerin  kulüple ilişkisi olup olmadığı hakkında bilgi isterken, bu kişilerin kimliklerin  tespit edilmeye çalışıldığı belirtildi.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!