HABERLER

Darüşşafaka Doğuş, İlk Yarıyı 2. Sırada Kapadı!

Güncelleme: 16.01.2015 17:53

cover

2013-2014 sezonu sonunda Türkiye Basketbol Ligi’ne yükselen Darüşşafaka Doğuş, 2014-2015 sezonunun ilk yarısını ikinci sırada kapattı.
15 hafta süren ilk yarı boyunca 11 galibiyet, 4 mağlubiyet elde eden Darüşşafaka Doğuş sezonun 2. yarısında da iddiasını sürdürecek.

Bu sezon Türkiye Basketbol 2. Ligi’nden, Türkiye Basketbol 1. Ligi’ne yükselen Darüşşafaka Doğuş, sezonun ilk yarısını ikinci sırada bitirdi. Zirve yarışında rakipleri ile zorlu bir mücadeleye giren Darüşşafaka Doğuş, 15 haftanın sonunda 11 galibiyet elde etti.

Ligde en az sayı yiyen takım ünvanını bulunduran Darüşşafaka Doğuş, en iyi averaja sahip takım olarak da öne çıkıyor. Darüşşafaka Doğuş’ta ilk yarının sayı lideri 12.62 sayı ile Renaldas Seibutis, ribaund liderdi 5.38 ribaund ile Ersin Dağlı, assist lideri  5.31 asist ile Jamon Lucas ve top çalma lideri 2.69 ile yine Jamon Lucas oldu.

Sezonun ilk yarısında efsane oyuncularını onurlandırmayı da unutmayan Darüşşafaka Doğuş, Yalçın Granit, Mehmet Baturalp ve Metin (ÇaÇa) Akşenkal’a plaketlerini sunarken, Yalçın Granit ve Mehmet Baturalp’in formalarını salonuna astı.

Özellikle çocuklar ve gençlerin spora katılımına ve kendilerini sosyal olarak geliştirmelerine büyük önem veren Darüşşafaka Doğuş, çocukların ve gençlerin spor yapmaları, kötü alışkanlınlardan uzak durmalarını hedefleyen projesi Oyunda Kal’I yaklaşık 1 senedir sürdürüyor. Darüşşafaka Doğuş, ilköğretim öğrencilerine tasarrufu öğreten 3 Kumbara projesine de destek veriyor.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!