HABERLER

CSO ile Kampüste Senfonik Akşamlar!

Güncelleme: 28.11.2014 14:50

cover

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ile Kampüste Senfonik Akşamlar projesi, Doğuş Grubu’nun CSO Ana Sponsorluğu kapsamında 2009 yılından beri gerçekleştiriyor.

CSO’nun daha önce ziyaret etme şansı bulmadığı Anadolu illerindeki üniversitelerde gerçekleştirilen konserlerle Türkiye’nin dört bir köşesindeki gençler ve bölge halkı klasik müzikle buluşuyor. Birçok gencimiz ilk çok sesli müzik dinletisini, proje kapsamında dünyanın en köklü orkestrasından biri olan CSO ile deneyimliyor… Konserlerde Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Orkestra; İdil Biret, 3 Tenor olarak tanınan Aykut Çınar, Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk gibi isimlere eşlik ediyor. Konserler sırasında müzikseverlere dünya klasiklerinden, yöresel ezgilerin senfonik uyarlamalarına uzanan keyifli bir program sunuluyor.

Doğuş Grubu Ana Sponsorluğunda gerçekleştirilen turne kapsamında CSO bugüne kadar 10 bin km’ye yakın yol yaptı, 21 Anadolu ilinde konserler gerçekleştirdi. Geçtiğimiz gün Zonguldak’ta gerçekleştirilen konser sonrasında projenin 5. yılında ulaştığı toplam kişi sayısı 23 bin’i aştı.

28 Kasım - Sinop Üniversitesi
29 Kasım - Samsun 19 Mayıs Üniversitesi

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!