HABERLER

'Çocuklar Gülsün Diye'

Güncelleme: 16.06.2014 11:08

cover
Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği ihtiyacı olan illere anaokulu kazandırmaya devam ediyor.  Daha önce Trabzon, İstanbul, Mardin, Tokat, Erzurum, Sinop, Hatay, Aydın, Zonguldak, Van, Sivas, Manisa, Çanakkale, Kars, Tekirdağ, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Konya ve Bursa'da anaokulları açan Çocuklar Gülsün Diye Derneği yeni okulunun açılışını 14 Haziran Cumartesi günü Antalya Manavgat’ta gerçekleştirdi.  Okul yapımını Bulut Ailesi’nin üstlendiği, “Çocuklar Gülsün Diye   Muazzez - Abbas TANRIVERDİ Anaokulu" yapılan açılış töreniyle eğitim hayatına başladı.
Bulut Ailesi’nin anne ve babası adına yaptırdığı “Çocuklar Gülsün Diye   Muazzez  - Abbas TANRIVERDİ Anaokulu”nun açılış törenine Çocuklar Gülsün Diye Dernek Başkanı Gülben Ergen, Bulut Ailesi, Vali Yardımcısı Turan Eren ve diğer devlet protokolü katılım sağladı.
Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Çocuklar Gülsün Diye Dernek Başkanı Gülben Ergen; Çocuklar Gülsün Diye Anaokulu’nun 22.sini Antalya’ya hediye etmiş olmaktan çok mutlu olduklarını ve okulun yapımını üstlenen aileye tüm içtenliğiyle teşekkürlerini ilettiğini söyledi.  Ergen: ”Bu okulun benim için ayrı bir anlamı var.  İlk defa üç oğlumla birlikte bir okul açılışına geldim.  Yıllardır verdiğimiz Çocuklar Gülsün Diye bu emekleri burada kendileri de gördüler.  Çocuklarım okulun öğrencileri ile birlikte oyun oynadılar, resimler yaptılar, birlikte vakit geçirdiler ve çok mutlu oldular.” dedi. Gülben Ergen : “Okulun bahçesine yapılan oyun parkını diğer okulun özel eğitim sınıfı öğrencilerinin de kullanacak olmasından dolayı çok mutlu olduğunu iletti”.
Çocuklar Gülsün Diye Derneği olarak daha çok köye okul öncesi eğitim imkanı sağlamak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
Açılış töreninin ardından  Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan okul, 100 öğrenciye okul öncesi eğitim olanağı sunacak kapasiteye sahip.  Okulun yapımının yanı sıra bahçede yer alan oyun parkının yapımı da aynı hayırsever aile tarafından üstlenildi. İç donanım malzemelerinin okula ulaştırılmasında Yurtiçi Kargo taşıma sponsoru olarak destek verirken Faber - Castell de okulun kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı.
Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmak üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Dernek, sponsorların ve bağışçılarının desteğiyle gelecek eğitim-öğretim döneminde hizmete girmek üzere yeni okullar açmak için çalışmalarına devam ediyor. 
Çocuklar Gülsün Diye Derneği Hakkında
Çocuklar Gülsün Diye Derneği, en büyük hedefi daha çok çocuğun okul öncesi eğitim almasına katkı sağlamak olan ilk ve tek sivil toplum kuruluşudur. Gülben Ergen’in başkanlığını, araştırmacı Elvan Oktar'ın ise başkan yardımcılığını üstlendiği Çocuklar Gülsün Diye Derneği, bağışlar ve sponsorluk çalışmaları sayesinde yaptırdığı anaokullarını, 22 Ekim 2011 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlamaktadır. 
bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  35 Yıldır Aşk'la!
  cover
  Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri Sahiplerini Buldu
  cover
  Nuray Hafiftaş Ölüm Yıldönümünde Anılıyor!
  cover
  Buse Varol, Alişan Çiftinin Bebekleri Dünya'ya Geldi!
  cover
  Doğu'nun Hikâyesi Müzikseverlerle Buluştu!