HABERLER

Celal Adan Mehmet'in Gezegeni "Seçim Özel"e Konuk Oldu!

Güncelleme: 30.10.2015 17:55

cover

MHP istanbul Milletvekili Celal Adan Mehmet’in Gezegeni Seçim Özel'e konuk oldu!

Celal Adan Genel Seçimler öncesinde Mehmet Akbay’ın sorularını yanıtladı..

GM: Sayın Celal Adan  efendim hoş geldiniz. Sizinle 20 yıllık bir dostluğumuz tanışıklığımız var sizi ağırladığım için çok mutluyum hoş geldiniz tekrar. İlk sorum şu olsun size. Şöyle bir algı oluştu MHP herşeye hayır der söylemini nasıl açıklayacaksınız?

CA: Bundan 50 sene sonra 2015 seçimlerinde ne oldu diye sorsalar hayretler içinde kalacaklar. Halkımız 3. parti olarak bizi parlemantoya soktu. Halkımız 1. ve 2. partiyi koalisyon olarak görmek istediğini ortaya koydu. 

GM: MHP seçimden hemen sonra biz muhalefetteyiz dedi.

CA: Genelbaşkanımıza alternatifler sorulduğunda genelbaşkanımız AKP CHP olabilir dedi. HDP AKP olabilir biz olacaksak bazı şartlar sunduk. Defter-i kebire not koyduk biz o gün. Biz 4 maddelik bir istekte bulunduk koalisyon için. Bunlar olursa varız dedik. Anayasanın ilk 4 maddesini öne koyduk. Hırsızlıklar yolsuzluklar ortaya konsun dedik. Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarına polisine askerine kurşun sıkanlarla aynı masaya oturmayın dedik. Çözüm sürecinin ortadan kaldırılmasını istedik. Bizim şu anda Türkiye'de terör olaylarına karşı bütün siyasi parti liderlerini sivil toplum örgütlerini bir araya toplayan bir devlet adamına ihtiyacımız var. Şunu istedik Cumhurbaşkanı herkesin Cumhurbaşkanı olsun istedik. Bugün hep birlikte izliyoruz milletle inatlaşıyorlar

GM: Geçtiğimiz haftalarda Kürt kardeşlerimize sadece siz arayın PKK ya mesajlarınızı iletin dedim. En sert şekilde kınadılar. Şuraya gelmek istiyorum 12 Eylül öncesinde kürt kardeşlerimize yapılan zulmün karşısında neden duramadık?

CA: Ben de 12 Eylül mağduruyum. Onlar ne kadar işkence gördüyse ben de o kadar gördüm. Türkiye de kürt olduğu için dışlanan kimse yok inanın. Ben rastlamadım. PKK ayrılıkçı bir terör örgütüdür. HDP mecliste şu anda ancak emirlerini KCK dan aldıklarını biliyoruz. Sayın Bülent Arınç ben de Diyarbakır cezaevinde yatsaydım ben de dağa çıkardım dedi. Bu doğru bir söylem değil. Adnan Menderes'i astılar çocukları dağa mı çıktı. 12 Eylül de sadece kürtler değil herkes büyük zarar gördü. 

GM: Ahmet Kaya yı sever misiniz?

CA: Bazı şarkılarını severim tabii ki. Ama PKK etkinliklerinde zafer işaretleri yapmasını kabul etmek mümkün değil. Tahammülsüz olduğumuz konu PKK nın meşrulaştırılması. Terör örgütünün yaptığı bir listeyi kabul etmemiz sözkonusu değil. HDP nin terör örgütüne hizmet eden bir tutumları var.

GM: Bu parti MHP ye yakın bir oy almış. Oy veren milyonlar var milletvekilleri var. Siz bu milletvekillerini tanımıyor musunuz?

CA: Güneydoğudan bizi bazı komutanlar aradılar. Bölgeyi PKK'ya bıraktılar dediler. Eşkiyabaşından medet umdular. Doğuyu PKK'ya bıraktılar. Bu bölgelerde 1 tane bile diğer partilere oy çıkmadı bu mümkün mü? Bölücülüğü siyasallaştırdılar. Bizim askerimizi doktorumuzu polisimizi ben kürdistanı kuracağım diye katleden bir siyasi görüşle bizim yanyana durmamız mümkün değil

GM: Bir dinleyicimden telefon aldım. Her partiden birilerini konuk aldınız Selahattin Demirtaşı da alacak mısınız? Pkk ya terör örgütü demeyen, çocuk katillerini savunan bir siyasi partinin genelbaşkanıyla aynı masaya oturmam dedim.

CA: Tebrik ederim. 

GM: Burdan HDP ye şu çağrıyı yapmak istiyorum. Çıksın PKK'yı kınasın terör örgütü desin başımızın üstünde yeri var. Başkanım duygusal tarafı bu. Gerçeklere geçelim bir de. Sizin kırmızı çizgileriniz var ve MHP burdan geri adım atmıyor. CHP de atmıyor. Biz aynı çıkmaza tekrar giriyoruz neler bekliyor bizi

CA: AKP iktidardayken oy kaybetti. Sebepleri bölücülerle aynı masaya oturmak yolsuzlukların üzerine gitmemekti ve kibirlerinden vaz geçmediler. Ve milletle inatlaşmanın bedelini bir daha ödeyeceklerdir. Türk milletinin taleplerine karşı bağnaz davranmamalıdırlar

GM: Sonuçlar değişecek mi sizce?

CA: Anket algısı oluşturuluyor. Bu doğru değil. Ben bütün anket şirketlerinin öngörülerine baktım 7 Haziran'da bunların tahminlerinin hiç biri çıkmamış. Bu anketleri bırakalım. İstikrarsızlık ortada 13 yılda bu yönetim iyi yönetmiş olsa bu görüntüyü yaşamamamız gerekiyordu. Bugün Türkiye AKP ile hesaplaşmaya doğru gidiyor. MHP nin yükseleceği kanaatindeyim. Biz erken seçime herzaman karşı olduk. Bizim siyasi yaşamımızda koalisyonlar hep kısa sürmüştür. Sayın Bahçeli sağduyulu ve soğukkanlı bir liderdir.

GM: Diyelim ki tek başınıza iktidara geldiniz. Terörle ilgili nasıl bir tutumunuz olacak?

CA: Ziya gökalp in söylediği veziz bir ifade var. Türk'ü sevmeyen kürdü kürdü sevmeyen Türk'ü sevmem diyor. Biz kardeşiz ve hep birlikte Türk milletiyiz. Eli silahlı bir terör örgütü var. Bunların nefesini kesicez. Buna gücümüz yeter

GM: Paralel örgüt var mı?

CA: Bunu Sayın Erdoğan'a sorun 10 yıl kolkola gittiler. Hukuk hepimize lazım 

GM: Şu ifadeler var MHP paralel yapıyla kolkola ve terörden besleniyor..

CA: Sayın bahçeliye çok acımazsız ithamlarda bulundular kandan besleniyor diye. Bu çok yanlıştır. Türk milliyetçiliği bu ülkeyi refaha kavuşturmak için var. Bizim terörden beslenmemiz sözkonusu olamaz. Bu coğrafyada ezanı hür bayrağı hür bir Türkiye isteyen bir partidir MHP

GM: Hile konusu gündemde. Seçim güvenliğini nasıl değerlendiriyorsunuz?

CA: Oyum namusumdur diyoruz ve bütün sandıkları takip edeceğiz. Sadece biz değil bütün siyasi partiler yine sandıkların başında olacaklardır. Bu konuda AKP sabıkalıdır. Kağıthane de bir grup yargılandı ve mahkum oldular. 

GM: Başkanım 1 Kasım'a çok az kaldı. Her partiye hak ettiğiğ süreyi vermeye çalışıyoruz sizin nezdinizde bunu söylemek istedim. Ortak yayınlarımızın tekrarı yarın da yayınlanacak.

CA: İşte bu da Gezegen Mehmet adaleti..

GM: Çok teşekkür ederim başkanım. Son sorum şu olacak size. Burası bizim vatanımız ve bu vatanda yaşayan vatandaşlarımız neden MHP'ye oy versinler.

CA: MHP seçim beyannamesi herkesin onurlu şekilde yaşayabileceği bir seçim beyannamesidir. Bügün siyasi iktidarın yaptığı yanlışlar son derece güvensiz bir ortam oluşturmuştur. Yasama yargı bağımsız ve gelir dağıtımında adil bir siyasi partıdir MHP. Onurlu bir dış politika için Türk kürt kardeşleiği için devlete karşı yapılan başkaldırıyı yatıştırmak için Türk milletini en iyi şekilde temsil eden siyasi parti olduğu içim MHP ye oy vereceklerdir. Dilerim ki 1 kasım seçimleri hırsızın arsızın bölücünün sesinin kesildiği bişr seçim olmasını istiyorum ve beni buraya davet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum

GM:Başkanım ben şöyle kapatmak istiyorum. Oy verdiğimiz partilerfarklı olabilir ama hayallerimiz beklentilerimiz bir ve Türkiye kazansın diyorum.

 

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Doğum Gününde Evlilik Sürprizi!
  cover
  İsviçre Köprü ve Ötesi İle Müziğe Doydu