HABERLER

Bülent Ersoy: Hakkımı Helal Etmiyorum

Güncelleme: 14.05.2015 11:04

cover

98 yaşında hayata gözlerini yuman Kenan Evren'in ölümüyle ilgili açıklama yapan Bülent Ersoy, 'Asla ve asla hakkımı helal etmiyorum. Kendisine de şefaat dilemiyorum.' dedi.

12 Eylül döneminde sahneye çıkması yasaklanan Bülent Ersoy, Kenan Evren'in ölümünün ardından Show Haber'e konuştu. Ersoy, "Kenan Evren'e hakkımı helal etmiyorum" dedi.

İşte Bülent Ersoy'un açıklamaları;

"Sandalyede oturup, ayağa kalkmadan şarkı söyleyeceksin. Otursam ne oluyor? Ben yine Bülent Ersoy'um. Bana eziyet ettiği o 8 seneden sonra iade-i itibarımı elde ettim.

"KENDİSİNE ŞEFAAT DİLEMİYORUM"

Bu diktatörlük değil de nedir? Allah bunu affeder mi? Allahü Teala ona dünyada yaşarken cehennemi yaşattı. İtibarı elinden alındı. Derseniz ki bir kul olarak hakkınızı helal ediyor musunuz? Hiç düşünmeden, asla, asla hakkımı helal etmiyorum. Kendisine de şefaat dilemiyorum."

12 EYLÜL SONRASI NE YAŞANMIŞTI?

Ağustos 1980'de İzmir Fuarı'nda seyircilerden gelen tezahürat sonrası göğüslerini açınca İzmir Cumhuriyet Savcılığı, hakkında soruşturma açtı. Bülent Ersoy, Eylül 1980'de Kordon'daki evinde bir hâkime hakaret edince tutuklanarak Buca Cezaevi'nde 45 gün hapis yattı. 12 Eylül darbesi sonrası Haziran 1981'de diğer transseksüel sanatçılarla birlikte sahne yasağı aldı. 8 yıl süren sahne yasağı 8 Ocak 1988 tarihinde kaldırıldı.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!