HABERLER

Bu Festivali Sadece Türkiye Değil Dünya Konuşuyor!

Güncelleme: 17.10.2014 17:37

cover

Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı fotoğraf festivali gerçekleşiyor… Sadece Türkiye değil, dünya bu festivalden söz ediyor…

İstanbul’da şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı fotoğraf organizasyonu olan Fotoistanbul 1. Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali’nin açılış töreni; 18 Ekim 2014, Cumartesi günü saat 16:00’da Barbaros Meydanı’nda gerçekleşecek!

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin, 7’den 70’e tüm fotoğraf meraklılarının ilgisini çekecek etkinliklerle dolu açılış törenine; William Klein, Chris Anderson, Jun Abe, Ozan Sağdıç, Murat Germen gibi dünyaca ünlü fotoğraf sanatçıları katılacak! Beşiktaş’ı fotoğraflarla donatan Fotoistanbul; açılışını Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın yapacak…

Fotoistanbul 1. Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali; 53 sergi, 70 seminer ve panel, 6 ustayla sohbet, 5 gösteri gecesi, 80 fotoğraf gösterisi, 100’ü aşkın portfolyo değerlendirmesi, 8 atölye, kitap imza günleri ve yuvarlak masa tartışmaları ile fotoğrafı Beşiktaş’la ve tüm İstanbullularla buluşturmayı hedefliyor. Bu yıl ilk kez 17 Ekim – 18 Kasım 2014 tarihleri arasında Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen Fotoistanbul; bir dünya metropolü olmasına rağmen düzenli bir fotoğraf festivali geleneği olmayan İstanbul’a bir festival armağan etmeyi de amaçlıyor.

Beşiktaş’ın meydanlarına kurulan festival, dev açık hava sergileri ile milyonlarca kişiyi fotoğraf sanatı etrafında buluşturuyor. Fotoistanbul 1. Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali aynı zamanda, “Şehirler ve Hikayeler” teması çerçevesinde, şehirlerin ve insanların hikayelerini, kentin ve kentlinin durumunu fotoğraflarla öyküleştiriyor.

Fotoistanbul; dünyanın en önemli fotoğrafçılarından William Klein, Magnum Photos’dan Chris Anderson, “Citizens” adlı kitabı ile Japonya’dan Jun Abe, Columbia Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Tom Roma’nın da aralarında olduğu 28 yabancı sanatçıyı İstanbul’da ağırlıyor. Festivalde Türkiye’den ise, aralarında Ozan Sağdıç, Murat Germen, Yusuf Darıyerli, Gökşin Varan, Kerem Yücel gibi isimlerin bulunduğu 25 fotoğraf sanatçısı yer alıyor.

Tarih:18 Ekim Cumartesi
Yer: Beşiktaş Barboras Meydanı
Saat:16.00

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!