HABERLER

Böyle Aşk Kaldı mı?

Güncelleme: 08.04.2015 10:30

cover

Fatma Girik (73) yoğun bakımdaki 57 yıllık aşkı Memduh Ün’ü bir an olsun yalnız bırakmıyor. Tam 145 gündür her sabah hastaneye koşuyor. Akşama kadar kafeteryada bir sandalyede oturup iyi haber bekliyor...

Ünlü yönetmen Memduh Ün (95), geçen 11 Kasım’da Bodrum’da hastaneye kaldırıldı. Akciğerlerinde sıvı birikmesi, yüksek tansiyon ve yaşa bağlı organ yetmezliği teşhisiyle yoğun bakıma alındı. Hayat arkadaşı Fatma Girik, 145 gündür yaşam mücadelesi veren sevgilisinin yanında.

Her sabah 08.30’da hastaneye gidiyor, doktorlardan bilgi alıp, tüm günü kafeteryada haber bekleyerek geçiriyor. Akşam 19.00’da çaresiz eve dönüyor. Yakınları “Asla ümidini kaybetmedi. Memduh Bey’in iyileşeceğini umuyor. 1 gün aksatmadı. ‘Evde bekle’ diyoruz. Kabul etmiyor” dedi.

Türk sinemasının iki dev isminin Leyla ile Mecnun hikayesine dönen aşkı 1957’de başladı. Fatma Girik 16, Memduh Ün 38 yaşındaydı. Ne yaş farkı ne de Ün’ün evli olması engelledi sevgilerini. Karısı ‘İntihar ederim’ deyince Ün boşanamadı. 57 yılı yan yana, omuz omuza ama nikâhsız yaşadılar. Girik “Onun yanında 20 yaşımda hissettiğim heyecan, coşku ve gururu şimdi de hissediyorum” diyor.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!