HABERLER

Anadolu Ateş'i 15.Yılını Kutluyor!

Güncelleme: 10.07.2015 18:06

cover

Mustafa Erdoğan, genel sanat yönetmenliğini yaptığı Anadolu Ateşi’nin bu yıl 15. Yılını kutladıkları için çok gururlu ve mutlu olduğunu söyledi. 

Anadolu Ateşi ile 2000 yılında yola çıktıklarını ve  ilk turnelerinin  İsrail,Çin ve Almanya ülkelerine olduğu söyleyen Mustafa Erdoğan,  o zamandan  bu güne kadar  89   ayrı ülkede   yaklaşık  4.700 temsil  gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Türkiye Gösteri Sanatları Tarihinin Rekorunu Kırdık.

Kendi ulusal kültürümüzden esinlenerek sentezledikleri  modern bakış açısıyla, Anadolu Kültürü’nü  dünyaya duyuran bir toplulluk olduklarının altını çizen Mustafa Erdoğan,  15 yıl boyunca yaptıkları  turneler ve gösterlerilerle  Türkiye gösteri sanatları tarihinin rekorunu da kırdıklarını sözlerine ekledi.

Meksika’da, Azor Adası’nda, Karayipler’de Gösteriler Gerçekleştirdik

Türkiye’nin tanınan en önemli markalarından birtanesi olduklarını söyleyen Mustafa Erdoğan,  Anadolu Ateşi’ni duyduğu için Türkiye’ye gelen  insanlar  olduğunu,  Meksika’da, Azor Adası’nda, Karayip’lerde ki adalarda bile gösteriler yaptıklarını söyledi.

Çok Uluslu Bir Ekibiz

Mustafa Erdoğan, evrensel değerlerin tamamı ve modern tekniklerle gösterilerimizi gerçekleştirdiklerini ve Halk dansları yapmadıklarını söyledi.  Gösterilerinde;  modern dans, bale gibi bir çok ulusal dans çeşitleri yer alıdığını belirten Mustafa Erdoğan, yaptıkları  halk danslarını da  yorumlayarak,stilize ederek  sunduklarını sözlerine ekledi..   Teknik olarak dünyadaki  en iyi dans topluluklarından biri olduklarının altını çizen Mustafa Erdoğan,  artık çok uluslu bir ekip olduklarını da  sözlerine ekledi.Prensip olarak eskiden yabancı dansçı almadıklarını belirten Mustafa Erdoğan,   gelen talepler üzerine  Belçikalı, Kazakistanlı, Rus ve Kübalı  dansçıları ekibe dahil ettiklerini söyledi. . Çıtayı aşmamak şartıyla yabancı kontenjanlarını koruduklarını belirten Mustafa Erdoğan, ulusal bir topluluk olduklarını ve  kendi  kültürümüzü tanıtmak gibi bir misyonlarının olduğunu belirtti.

Deniz Rüya Özdemir
KRAL GRUBU MUHABİRİ

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!