HABERLER

320 Gigapiksel'lik Fotoğrafın Rekoru Kırıldı

Güncelleme: 25.05.2015 17:15

cover

Bu zamana kadar dünyanın en büyük fotoğrafı sayılan ve British Telekom Kulesi üzerinden çekilen 320 Gigapiksellik fotoğrafın rekoru kırıldı.

ünümüzde fotoğrafçılık konusunda çeşitli yarışmalar düzenleniyor. Bu yarışmalara katılan sanatçılar, farklı fikirlerini yansıtarak ortaya güzel işler çıkarıyor. Bu fotoğraf yarışları ise her zaman yaratıcılık veya herhangi bir konsept doğrultusunda ilerlemiyor.

Bahsedeceğimiz yarışın tek bir amacı var oda dünyanın en büyük fotoğrafını çekmek. Bu zamana kadar bu yarışın tek katılanı ve dolayısıyla tek galibi vardı. Ancak her alanda olduğu gibi bu alanda da dengeler değişti. Daha önce British Telekom Kulesi üzerinden çekilen 320 Gigapiksel'lik fotoğrafa karşı sessiz kalmak istemeyen hırslı ekip, çektiği 365 Gigapiksel'lik fotoğrafla çıtayı bir üste seviyeye taşıdı.

Ekip bu rekor denemesi için dünyanın önde gelen markalarından biri olan Canon ile çalışmayı tercih etti. Canon’un 70D DSLR fotoğraf makinesini kullanan ekip, Canon 2X II telekonvertör ve Canon EF 400mm F/2.8 IS II lensi de ekipmanlarının içerisine dahil etti.

 

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!