HABERLER

Sıla ile Çok Özel Röportaj!

Güncelleme: 28.04.2016 15:46

cover

Sıla Yeni Albümünü İlk Kez Kral POP Radyo Mikrofonuna Anlattı

Sıla, 6 Mayıs’ta müzik severlerle buluşturacağı yeni albümü “Mürekkep’i ilk kez anlattı. Şarkılardan, stüdyo aşamasına kadar her detayı ilk kez bizimle paylaşan Sıla,  yeni albümü hakkında tüm merak edilenleri Kral POP Radyo mikrofonuna  anlattı.

Tarifsiz Bir   Heyecan İçindeyim

6. stüdyo albümü Mürekkep’i  müzik severlele buluşturmaya hazırlanan Sıla,  tarifsiz bir heyecan yaşadığını söyledi. Sıla; “ Her albümde bu heyecan katlanarak devam ediyor. 6. Albüm olmasına rağmen ilk günün heyecanını ekipçe yaşıyoruz. Çok memnun kaldığımız bir iş yaptık. İçimize sinen bir çalışma oldu.” Albümde yine kendi yazdığı şarkılara yer verdiğini söyleyen Sıla, besteleri ise yol arkadaşı Efe Bahadır ile birlikte ortaklaşa yaptıklarını anlattı. Sıla; “  Albümde yine Efe ile oturup hazırladığımız  şarkılar,  sözlerin yine hepsini ben kendim yazdım. Efe ile ortak bestelerimiz var. Efe’nin şahsi yaptığı  besteler var.  Çıkış şarkımız Afitap’ın bestesi  ise Arnavut bir müzisyene ait.” Dedi.  Şarkıların aranjesinde yine  Efe Bahadır ve İskender Paydaş’ın imzası olduğunu söyleyen Sıla, sürpriz bir isim olarak aranjör  Ozan Bayraşa ile çalıştıklarını sözlerine ekledi. Albümde yer alan Engerek isimli şarkıya Bedük’ün çok keyifli bir remix hazırladığını anlatan Sıla, başarılı isimlerle keyifli bir iş çıkardıklarını belirtti.

İçimize Sinmeden Stüdyodan Çıkmayız

Albümün stüdyo aşamasını da bizimle paylaşan Sıla, uzun bir süreç geçirdiklerini anlattı. Sıla;  Albümün bir kısmını kendi stüdyomuzda, bir kısmını  Atina’da hazırladık. Bir kısmı İskender Paydaş’ın stüdyosunda  bir kısmıda Ozan Bayraşa’nın stüdyosunda hazırlandı. Stüdyo aşaması uzun bir süreçti. Şarkıların yazım aşaması zaten “Yeni Ay”  albümünü çıkardığımızdan sonra başladığımız bir dönemdi. “ Şarkıların  hazırlanmasını yaklaşık 2 sene olduğu söyleyen Sıla, stüdyo aşamasını da 6 ay gibi bir süreçte tamamladıklarını sözlerine ekledi. Sıla ; “ Biz ekip olarak stüdyoda fazla vakit geçirmeyi seviyoruz. Çünkü  birden  farklı fikirler, değişiklikler doğabiliyor.  İçimize sinmeden stüdyodan çıkmıyoruz. Herşey tamamlanıyor ve evet oldu dedikten sonra stüdyo aşamasını tamamlamış oluyoruz”dedi.

Mevzu Başarılı Olmak Değil, Başarılı Kalmak

Her albümde  yeni bir sorumluluk aldığını söyleyen Sıla, şarkıların sevilip sevilmeyeceğini önceden tahmin etmenin çok zor olduğunu anlattı. Sıla; “  Üretici olarak, işin gerisinde olan bir insan olarak bunu önceden hissetmek çok zor. Sadece iyi olmasını ve sevilmesini diliyoruz.İyi olması için elimizden geleni hatta yapmamız gereken herşeyi yapıyoruz. Ama sonrası  artık dinleyicinin taktirine kalıyor.  Bu çok büyük bir sorumluluk her albümden sonra... Mevzu aslında başarılı olmak değil, başarılı kalmaktır.  Buda insana çok büyük bir mesuliyet yüklüyor.”

Bu Albümde Karma Bir Dünya Var

Sıla her albümde farklı bir  dünyaya girdiklerini ve albümün soundunu da bizimle paylaştı. Sıla; “  Albümde yine  bizim müziğimiz var. Ama full akustik bir işin içinde değiliz bu sefer...  Akustiği biraz sentetik ile karıştırdık. Gerek tempolu şarkılarda, gerek balatlarda böyle hafif karma birşey dinleyeceksiniz. “Dedi. “ Bu albüm bizim bu dönemimizi anlatan ve tasvir eden bir hikaye “ Diyen  Sıla, özellikle böyle olsun böyle yapalım diye karar verdiğimiz bir sound olmadığını söyledi. Sıla;  “ Böyle bir yolun içinde bulduk kendimizi, karma bir dünya var aslında bu albümde ''

Yazdığım Şarkılar En Çok Benimle İlintili , En Çok Benim Dünyamdan...

Hem kendi  albümlerinde  hem diğer sanatçı dostlarına verdiği şarkılarla müzik dünyasında söz yazarı ve besteci olarakta  önemli bir yere sahip olan Sıla, şarkılarını yazarken en çok kendi dünyasından etkilendiğini anlattı. Sıla; “ Empati yaparak dünya kadar şarkı  yazabilirsiniz.  Başkalarının hayatlarını gözlemleyerekte...Veya  birşeyden ilham alarakta. Ama ağırlıklı olarak kedi dünyamızdan çıkarak yazdığımız için en fazla bizle ilintilidir şarkılar.... En çok sizin dünyanızdan izler taşır. “

Yeni  İmajım  Hem Neşeli Hem de Enerjik

Yeni albümle birlikte saç rengini ve tarzını değiştiren Sıla, hayranlarını karşısına  Sarı ve kıvırcık saçlarıyla çıkmaya hazırlanıyor.   Yeni imajı hakkında da konuştuğumuz Sıla, aslında bu tarzı yeni albüme özel yapmadığının da altını çiziyor. Sıla; “ Bir gün aklımıza geldi böyle birşey yapsak nasıl  olur acaba dedik. Ama albüm içn değil, deneme amaçlı yaptık.  Aslıda bu modeli ilk kez Cengiz Abazoğlu’nun defilesi için denemiştik. Baktık çok hoşumuza gitti acaba albüm kartonetinde de mi böyle yapsak dedik.. Hem neşeli hem yüksek enerjili bir tarz oldu.”Dedi.

Deniz RÜYA ÖZDEMİR
KRAL GRUBU MUHABİRİ

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Tech Drone League 2.Etap Yarışları Başlıyor!
  cover
  Yeni Stili Kız Kardeşine Emanet!
  cover
  Tarkan'dan Kızına Duygusal Mesaj!
  cover
  Selda Bağcan'dan Aleyna Tilki'ye Mesaj Var!
  cover
  Yeni Stiliyle İlk Kez Sahnede!