HABERLER

Koray Avcı İle Özel Röpotraj!

Güncelleme: 29.09.2015 12:53

cover

Albüm 1 Ayda Tamamladı

“Aşk  İle” isimli ilk solo albümüyle büyük beğeni toplayan Koray Avı ile keyifli bir sohbet geçekleştirdik. Koray Avcı,  Albümünü hazırlarken, ekibiyle dinlediği sahnede çaldığı  ve sevdiği şarkılardan oluşan bir repertuvar hazırlamak istediklerini söyledi. Şarkıları müzik şirketi Dokuzsekiz ile birlikte seçtiklerini belirten Koray Avcı, kısa sürede repertuvarı oluşturduklarını söyledi. Normal şartlarda en kısa 1 senede bir albümün hazırlandığını anlatan Koray Avcı, kendi albümünün 1 ay gibi bukadar kısa sürede hazırlanmasındn dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Mükemmel Bir İş Olsun Diye Çabalamadık

Albümün aranjelerini üstlenen Mert Ali İçelli ile bir araya gelip bir toplantı yaptıklarını söyleyen Koray Avcı, mükemmel bir  iş olsun diye çabalamadıklarını da sözlerine ekledi. Koray Avcı; “ Önemli olan bizim sevdiğimiz şarkıları paylaşmaktı. Zaten birşeyleri mükemmel yaparsanız, devam edecek birşeyiniz kalmaz. Mükemmeli yaparsanız bir sonraki iş için çabalayacak bir durum olmaz.”Dedi. 

Mert  Ali İçelli’ye nasıl aranjeler istediğini anlatan Koray Avcı, aranjeler bittikten sonra  stüdyoda okumalara başladığını söyledi. Mert Ali İçelli’nin kendisini çok iyi anladığını ve kısa sürede mükemmel bir uyum yakaladıklarını anlatan Koray Avcı,  stüdyoya girdiği ilk gün 4 şarkının kaydını bitirdiğini de belirtti.

Albümde  Kendi Hayatımı Anlattım

Albümün kendisini yansıttığını söyleyen Koray Avcı; “ Bu albüm benim acım,sevincim, hayatım, yaşayışım, yarımkaldıklarım ve inandıklarım” Dedi.  Albümde yer alan bir şiirle duygularını anlattığını, bir oyun havasıyla insanları mutlu ettiğini söyleyen Koray Avcı, kendini ifade edebilmenin çok  keyifli birşey olduğunu da sözlerine ekledi.

Albümde çok farklı tarzlarda eserlere yer verdiklerini söyleyen Koray Avcı biraz karışık bir albüm hazırladıklarını anlatırken, albümünün de kendi hayatı gibi, karmaşık, eğlenceli ve duygusal olduğunun altını çizdi.   Albümü alacakların içinde  Koray Avcı’yı bulacaklarını söyleyen sanatçı, dolu dolu bir albüm hazırladıklarını sözlerine ekledi.

Nefes Aldığımız Kadar Yaşıyoruz

Albümde 12 şarkıya veren Koray Avcı,  tüm şarkıların kendisi için özel olduğunu söylerken, Sen şarkısının ise apayrı bir yeri olduğunu anlattı.  Sözleri Zeliha Sıkık, müziği ise Feyzullah Eti’ye ait olan şarkıyı her söylediğinde ve her dinlediğinde “Nefes Aldığımız Kadar Yaşıyoruz” duygusunu hissettiğini söyleyen Koray Avcı,  şarkıyı çok derinden yaşadığını sözlerine ekledi. Koray Avcı; “ Bir şarkıyı her söylediğimde, her dinlediğimde  aynı duyguları yaşıyorsam eğer bu şarkıda ben varmışım demektir.” Dedi.

“Klibi Ağlaya Ağlaya Çektik”

Aşk İle albümünün ilk klibini Sen isimli şarkısına çeken Koray Avcı, klibin yönetmeni Hasan Kuyucu ile klip öncesi bir araya geldiklerini de bizimle paylaşıyor. Koray Avcı; “Hasan Kuyucu ile bir toplantı yaptık. Bana  klip için seneryoyu anlattı. O seneryoyu anlatırken ben şakınlıktan yerimde duramadım. Seneryoyu elime aldım ve kaç kere dinledin şarkıyı diye sordum.“ Dedi.

Hasan Kuyucu'nun yazdığı seneryoyun kendi yaşadıklarıyla bire bir aynı olduğu söyleyen Koray Avcı, klibin ilk karesini  çektikten sonra sette büyük bir alkış koptuğunu anlattı. Koray Avcı; “ Bütün set beni alkışlayınca büyük bir şaşkınlık yaşadım.Şarkıyı gerçekten yaşadığımı söylediler ve ne yaşadın diye sordular. Bende tüm yaşadıklarımı anlattım. Sonra bir baktım ki bütün set benle bilikte ağlamaya başladı.” Dedi.

16 saatte tamamlanan klip çekimlerinde bir hayli duygusal anlar yaşandığını söyleyen Koray Avcı, klibi ağlaya ağlaya çektiklerini de sözlerine ekledi.Albümünde olduğu gibi  kliptede tüm duygularını ortaya koyduğunu ve kendini yansıttığını söyleyen Koray Avcı, böylesine içten bir işin çok sevilmesinin ve değer görmesinin de kendisini çok gururlandırdığını belirtti.

Deniz Rüya Özdemir
KRAL GRUBU MUHABİRİ

İlgili Foto ve Video Galeriler

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Aybüke'nin Lansman Gecesi; 'Ne Diyorsan'
  cover
  Gülçin Ergül Arabesk Yorum!
  cover
  Berkay'dan Yeni Single!
  cover
  Alper Gemici İlk Single'ını Yayınladı; 'Çaresizim'