HABERLER

Güliz Ayla ''Sıla’nın Vokalisti Değildim!''

Güncelleme: 20.01.2016 10:12

cover

Güliz Ayla, geçtiğimiz günlerde yeni albümünden Sıla Gencoğlu ile tanışma hikayesine ve bir çok konuda  sorularımızı yanıtladı. Ben albümümü ilk dinlediğimde “Çok güzel albüm oldu.” Dediğini söyleyen Güliz Ayla, “Olmazsan Olmaz” isimli single çalışmasının ardından çıkardığı ilk albümüyle ilgili bakın neler söyledi.

Kısa sürede müzik çevrelerinden büyük beğeni topladınız. “Olmazsan Olmaz” isimli single çalışmanızın ardından yeni albüm geldi. Bu süreci nasıl özetlersiniz?

“Olmazsan Olmaz” ilk single çalışmam. Çok beğenilen ve benim kariyerim için çok önemli bir çalışma oldu. “Bahsetmem Lazım” şarkımıza klip çektik. Albümümde yer alan bu şarkıyla yola devam ediyoruz. Birbiriyle yarışıyor bu iki şarkı sanki. Çok mutlu oluyorum şarkılarım beğenildikçe...

Yeni klip hangi şarkıya, ne zaman çekilecek?

02.30 Yeni klip konusunda iki şarkı gündemde. “Sevgilim” ya da “Yalvarırım” dan birisi kliplenecek. Şubat ayında yeni klip gelecek. Yetişirse 14 Şubat’a yetiştirmeye çalışacağım.

Sıla Gencoğlu ile yakın bir dostluğunuz var. Albümde birlikte çalıştınız. Çok önemli bir isim müzik dünyası için. Nasıl kesişti yollarınız?

Sıla ile tanıştırıldık. Bilinenin aksine kendisine vokalistlik yapmıyordum. Ben hep albüm yapma niyetinde olan bir şarkıcıydım. Bir ortak arkadaşım tanıştırdı bizi. O günden beri beraberiz. Yaklaşık 4 yıl oldu. Şirkette Sony Müzik’te tanıştık. Çok heyecanlandım elbette. Ben kendisinin şarkılarını çok beğeniyordum. Şarkı söylemiştim kendisine.

Şarkılarınız bir çok dizide de çalınıyor. Bu durumdan elbette hoşnutsunuzdur değil mi?

Evet, şarkılarımın dizilerde de kullanılması çok hoş. Başka bir sahnede klipli bir şarkıma yeniden klip çekiliyor sanki. Çok hoşuma gidiyor. Dizide şarkıyı yeniden yaşıyorum.

Konser maratonunuz devam ediyor. İzmir konserinizde gitarınızla sahnedeydiniz. Önümüzdeki dönemde nerelerde olacaksinız?

Bir çok şehirde konserlerim var. Netleşen tarihler şöyle: 3:50 22 Ocak Bursa’da, 23 Ocak Aydın’da, 20 Şubat Muğla’da ve 27 Şubat’ta Tekirdağ’da olacağım...

Yasin ŞİŞMAN
KRAL GRUBU MUHABİRİ

İlgili Foto ve Video Galeriler

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Madame Tussauds İstanbul’un Yeni Üyesi Murat Boz!
  cover
  Çiçero'nun Galası Yapıldı!
  cover
  Bu Kulübün Eşi Benzeri Yok!
  cover
  İntizar’dan Şarkı Aldı!
  cover
  Erol Evgin'den Eğitime Destek!