HABERLER

YouTube Türkiye Verilerini Açıkladı

Güncelleme: 08.09.2017 17:52

cover

Video platformu YouTube, Türkiye bazlı kullanıcıları üzerinden yaptığı istatistiklerinde 1 Eylül 2014 yılından günümüze kadar en çok dinlenen sanatçıları açıkladı.

1 Eylül 2014 tarihinden günümüze yapılan araştırmada ‘’En Sevilen Sanatçılar’’ kategorisinin başında 546 milyon görüntülenme ile ilk sırada Sezen Aksu yer aldı.  ‘’En Sevilen Sanatçılar’’ listesinin iki numarasından Ahmet Kaya, 3 numarada ise İbrahim Tatlıses yer alırken,  listede Demet Akalın 5 numarada, Müslüm Gürses ise 366 milyon görüntülenme ile beşinci sırada yer aldı. Listede ayrıca Mustafa Ceceli altıncı sırada yer alırken Gülşen ise 338 milyon görüntülenme ile 7 numarada yer aldı.
Gülşen’in ardından sekizinci sırada Barış Manço yer alırken 9’uncu sırada ise Tarkan yer aldı. 10 numaranın sahibi ise 247 milyon görüntülenme ile Hande Yener’in oldu.

Youtube’nin kullanıcı bazlı müzik istatiklerinde 1 Ocak 2017’den günümüze kadar Türkiye’de En Sevilen Sanatçılar listesinde ise görüntüleme durumunda zirvede 484 milyon görüntülenme ile Ahmet Kaya birinci sırada yer aldı. Sezen Aksu 425 milyon görüntüleme ile ikinci olurken Çağatay Akman ise 367 milyon görüntülenme ile üçüncü sırada yer aldı.

Müslüm Gürses dördüncü olduğu listede ise Mustafa Ceceli ise beşinci sırada yer aldı. İbrahim Tatlıses altıncı sırada , Tarkan yedinci sırada yer alırken, Ferdi Tayfur sekizinci sıranın sahibi oldu. Listede ayrıca Demet Akalın 222 milyon görüntülenme ile dokuzuncu sırada yer alırken Sağopa Kajmer ise 10 numarada yer aldı.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Cem Belevi "20 Dakika" Programına Konuk Oldu!
  cover
  Dört Kuşak Aynı Klipte!
  cover
  "Kara Sevda" Dizisi Bir İlki Gerçekleştirdi!
  cover
  Rubato ile "Başka Şarkı"nın Konuğu Mehmet Erdem!
  cover
  Ece Seçkin "Sayın Seyirciler" İle Ödül Aldı!