HABERLER

Sinan Akçıl; '15 Temmuz Yürüyüşüne Beni De Davet Ettiler'

Güncelleme: 11.07.2017 10:58

cover

Ünlü şarkıcı Sinan Akçıl önceki gün Kilyos'ta konser verdi. Konser öncesi soruları yanıtlayan Akçıl, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı ile ilgili duygularını dile getirdi.

"Türk halkı olarak 15 Temmuz'da karşı koymasaydık, burada ne müzik çalıyor olacaktı, ne de bir konser verebilecektik" diye konuşan Akçıl, şunları kaydetti: "Yaz şarkıları yerine hüzün çalıyor olacaktı. Şehitlerimizin mekânı cennet olsun. Onların sayesinde şu an burada şarkı söylüyoruz. Cumhurbaşkanımız'ın yürüyüşü olacak. Beni de davet ettiler. Yürüyüşe katılamıyorum ama sahnemde Türk bayrağı açacağım. 15 Temmuz'u hiçbir zaman unutturmayalım ki ayakta kalalım. Çünkü o şehitler olmasaydı bu şarkıları söyleyemezdim."

"O MİLLİ BİR REFLEKSTİ"

15 Temmuz gecesi hain darbe girişimine tepkisini gösteren ilk isimlerden olan Akçıl, daha önce bu konuda şunları söylemişti: "Bazıları kafasını devekuşu gibi gömüp beklerken, ilk tweet'imi atarak belgeledim duruşumu. 'Gerçek askerlerseniz gelip beni de tutuklayın, sizin Türk askeri olduğunuza inanmıyorum' yazdım. Ülkemi bu şekilde kaybetmek istemedim. O karanlık dönemde sinmiş bir sanatçı olacağıma, başım dik ülkesi adına gerekeni yapan biri olmak istedim. Bundan bir kahramanlık beklentim yoktu. O milli bir refleksti."

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  "Kara Sevda" Dizisi Bir İlki Gerçekleştirdi!
  cover
  Rubato ile "Başka Şarkı"nın Konuğu Mehmet Erdem!
  cover
  Ece Seçkin "Sayın Seyirciler" İle Ödül Aldı!
  cover
  Sıla Sevgisi Yağmur Dinlemedi!
  cover
  Amerikan Müzik Ödülleri Görkemli Bir Törenle Sahiplerini Buldu!