HABERLER

Kıraç'tan Yeni Cover

Güncelleme: 25.09.2017 16:33

cover

Kıraç’tan uzun süre sonra ilk cover geldi! Altı ay aranın ardından hazırladığı yeni single’ı “Kerkük Zindanı” ile dijital platformlardaki yerini aldı.

Düzenlemesi Kıraç’a ait olan anonim eser, geçtiğimiz aylarda sosyal medyada yayınlanmasının ardından dikkatleri çekmişti. “Kerkük Zindanı”nın, Kemal Başbuğ yönetmenliğinde, Midas Stüdyoları’nda çekilen klibi,  50 kişilik ekiple, 12 saatte tamamlandı. Klipte, özel eğitimli Paşa isimli at ve şahin Tilla yer alırken, özel deri kostümleri Bünyamin Akbulut hazırladı. Kıraç, yeni çalışmasıyla ilgili, “Kuzey Irak’taki Barzani yönetiminin referandum kararı beni ilk günden itibaren çok endişelendirmiştir.

Bölgemizde, etnik yapıya, din ve mezhebe dayalı yeni devletçiklerin oluşturulmaya çalışılmasını, bölgedeki barış, huzur ve insanların özgürlüğü açısından çok tehlikeli buluyorum. Üstelik bölgede son 50 yıldan bu yana gerek Saddam gerek Barzani dönemlerinde, coğrafyanın demografik yapısı değiştirilmiştir. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi, öz be öz Türkmen kenti olan Kerkük, prosedüre aykırı bir şekilde referanduma dahil edilmiştir. Bu benim için bardağı taşıran son damla olmuştur. Bu vesileyle, 1980 yılında Saddam’ın Baas rejimi tarafından idam edilen Dr. Necdet Koçak, Abdullah Abdurrahman, Adil Şerif, Rıza Demirci ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Şimdi herkese soruyorum; Kerkük Türk değilse, bu türkü kimin?” açıklamasını yaptı.

Kıraç, her hafta rating rekorları kıran “Meryem” dizisinin müziklerini hazırlarken, bir yandan da yeni çalışması “Kerkük Zindanı”nı tamamladı. Sanatçının yeni cover çalışması “Kerkük Zindanı”nda davul Ersin Gülseli, bas gitar Erhan Ertetik, hammond organ Nevzat Yılmaz tarafından çalındı. Sanatçının Garbiyeli adlı stüdyosunda kaydedilen parçanın mix ve mastering’i Cengiz Köroğlu’na ait.

 

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Tarkan, Konserlerine Avrupa’da Devam Edecek!
  cover
  Nazan Öncel'den Yeni Albüm: "Durum Şarkıları"
  cover
  Burcu Güneş; "Bu Benim İçin Dönüm Noktası"
  cover
  Bir Haftada Üç Klip Çekti!
  cover
  Candan Erçetin'den Yeni Single!