HABERLER

Zeki Müren Severler Hasret Giderdi!

Güncelleme: 20.05.2015 13:22

cover

14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali dün akşam çok özel bir konsere ev sahipliği yaptı. "Yerelden Evrensele Klasik Türk Müziğinden Seçmeler" konserinde Türk sanat müziği klasik müzik formlarıyla buluştu.

KONSER KAPANIŞI ZEKİ MÜREN'İN TANGOSUYLA YAPTI

14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali dün akşam MBB Kongre ve Sergi Sarayı'nda çok özel bir konsere ev sahipliği yaptı. Türk sanat müziği klasik müzik formlarıyla buluştu. Bir Bahar Akşamı'ndan Şimdi Uzaklardası'na, Kapat Gözlerini Şimdi Görmesin'den Senede Bir Gün'e kadar Türk sanat müziğinin gönüllerde taht kurmuş eserleri klasik müzik formuyla yeniden yorumlandı. Şefliğini Serdar Yalçın'ın solistliğini de ünlü tenor Hüseyin Likos'un yaptığı konser, Türk sanat müziği severlerin büyük beğenisini kazandı. Viyolada Deniz Yücel'in, çelloda İdil Ural'ın, kontrbasta Erdal Akyol'un, klarnette Turgut Aktaş'ın, kanunda Günay Çelik'in, kemençede Binnaz Çelik'in, udda Eren Özek'in, kemanda Seda Subaşı ve Ceren Gürsoy'un eşlik ettiği konser Zeki Müren'in "Sevgiden Usanmadı Gönül" adlı tangosuyla son buldu.

İKİ GENÇ YETENEK BİR ARADA!

14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali'nde Mayıs müzik tadında geçmeye devam ediyor. 22 Mayıs'ta Mersin Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan "Kucerova ve Bezdüz" konseri ülkemizin uluslararası üne sahip solisti Bülent Bezdüz ile Çek Cumhuriyeti'nin genç yeteneği Adriana Kucerova'yı bir araya getiriyor. Saat 20.00'de başlayacak olan programın şefliğini ise Lorenzo Coladonato yapacak.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!