HABERLER

Yeşilçam Yıldızları Genç Oyunculara Not Verdi!

Güncelleme: 19.02.2015 09:46

cover

Filiz Akın, Ediz Hun ve Cüneyt Arkın gibi Yeşilçam’ın usta isimleri, ekranların yeni yıldızlarını değerlendirdi.

Akın, iyi projelere denk düşmenin öneminden bahsedip başarılı bulduğu isimleri sıraladı:
“Fahriye Evcen, Beren Saat, Bergüzar Korel; erkeklerden de Kıvanç Tatlıtuğ ve Kenan İmirzalıoğlu istikrarlı bir kariyer yakaladı.” Yeşilçam’ın usta isimlerine “Kimlerde star ışığı var?” diye sorduk.

YEŞiLÇAM STARLARININ  FAVORiLERi KiM?
Oyunculukları ve kişilikleriyle Yeşilçam’da efsane haline gelen usta isimler, genç oyuncuları nasıl buluyor? Hangisinde star ışığı var?  Peki kimler kalıcı olacak?

‘İmirzalıoğlu kalıcı olacaktır’

Cüneyt Arkın:    
- Gençler okuyarak; renk, ritim, heykel gibi konuları öğrenerek oyunculuğun temelini oluştururlarsa şöhreti taşıyabilirler.
- İlk dönemde heyecanlı olduklarını gözlemledim. Ama beklediğim olmadı. Umut bağladıklarım diğerlerinin arasından sıyrılıp çıkamadı.
- Nurgül Yeşilçay, Meryem Uzerli, Bergüzar Korel, Kenan İmirzalıoğlu, Engin Altan Düzyatan, Kıvanç Tatlıtuğ, Burak Özçivit... Her oyuncunun hayali kahraman kıvamına gelmektir. İmirzalıoğlu bu düzeyi yakalamak üzere. Kalıcı olacağını düşünüyorum.

‘Beren disiplinli ve çok başarılı’

Oya Aydoğan:    
- Gençlerin şöhreti taşıdıklarını düşünüyorum. Bir anda çok para ve ün sahibi oluyorlar sonuçta.
- Beren Saat’i çok beğeniyorum. Çok disiplinli olduğunu duydum, başarılı buluyorum. Bergüzar Korel, sevdiğim iki sanatçının kızı olduğu için bende kredisi ayrı. Hazal Kaya’nın ise iyi bir projeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.
-  Erkeklerden Kıvanç Tatlıtuğ’a hayranım. ‘Kurt Seyit ve Şura’dan sonra çok şey söylendi ama ona hiçbir şey olmaz. Çağatay Ulusoy ve Kenan İmirzalıoğlu da favorim.

‘Dizideki gençlerl gurur duydum’

Ediz Hun: 
- Oyunculuk kimsenin tekelinde değil. Siz 70 yaşındasınızdır ama 15 yaşındaki bir genç yeteneğiyle hayretler içinde bıraktırabilir.
- Rol aldığım ‘Hayat Yolunda’ dizisindeki gençleri çok beğendim. Gayet rahat, sade ve düz oynuyorlardı. Çok hoşuma gitti, gurur duydum.

‘Nurgül Yeşilçay yeniden parladı’

FİLİZ AKIN:
- Gençlerin, hiç kimsenin vazgeçilmez olmadığını düşünere kendilerini geliştirmelerinde fayda var.
Çoğu şöhretin cazip yanını istiyor. Ünlü olunca ‘Biri Bizi Gözetliyor’ programı gibi özel hayatlarının teşhir edileceğini düşünmedikleri gibi zamanla bunun ne kadar yorucu olacağını da bilmiyorlar. Çok pohpohlandıkları halde şımarmayanlar, kaprisleriyle bıktırmayanlar, alçak gönüllüler, iş arkadaşlarına önem verenler, devamlı kendini geliştiren
oyuncuların şöhreti iyi taşıyanlar olduğunu düşünüyorum.
- Bazen reytinglerin de etkisinde kalıp bazı isimleri daha çok konuşuyor oluyoruz. Mesela Nurgül Yeşilçay’ın pek sesi çıkmıyor gibiyken tekrar parlaması gibi...
- Fahriye Evcen, Berat Saat, Bergüzar Korel; erkeklerden de Kıvanç Tatlıtuğ ve Kenan İmirzalıoğlu daha istikrarlı bir kariyer yakalamış görünüyor.

‘Karizmatik olmak  ayrıcalıktır’

SELDA ALKOR:
- Bu camiada kalmayı gerçekten isteyenler; mutlaka kendilerine, mesleklerine ve seyircilerine saygı duymalı. Oyuncunun sadece güzel veya çirkin değil, aynı zamanda karizmatik olması büyük ayrıcalık.  
- Beren Saat, Nurgül Yeşilçay, Fahriye Evcen, Meryem Uzerli, Melisa Sözen beğendiğim isimlerden bazıları. Erkeklerdense Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu, Burak Özçivit, İbrahim Çelikkol ve Erkan Petakkaya’yı beğeniyorum.

‘Hevesleri kırılmamalı’

Kartal Tibet:
- Hepsi kendilerine bir yol çizmiş, çalışıyorlar. Gençlerin heveslerinin kırlmaması önemli.
- Beren Saat, Serenay Sarıkaya, Tuba Büyük-üstün gibi gençlerin hepsini beğeniyorum.
- Erkeklerden de Burak Özçivit, Kenan İmirzalıoğlu ve Burak Hakkı’yı  beğeniyorum.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!