HABERLER

Vural Engin’den Bir Şiir Albümü!

Güncelleme: 26.08.2015 14:08

cover

Şair Vural Engin, ‘Madam Alis’in Merdivenleri’ adlı şiir albümünü Kirpi Yapım etiketiyle müzik ve şiir tutkunlarının beğenisine sundu.

Albümün prodüktörlüğüne de imza atan Vural Engin, kaleminden dökülen güçlü şiirleri ve etkileyici yorumu ile sanatseverleri selamlıyor. Engin, yorumunun vuruculuğunu dizelerinin çarpıcılığı ile birleştirerek kendi alanında bir ilke imza atıyor. Engin, albümde şiirlerini derin bir müzikal alt yapı ile besleyerek usta isimler olan Eylem Pelit, Ercan Irmak, İsmail Soyberk, Derya Kadayıfcı, Sinan Cem Eroğlu, Levent Altındağ, Uluğ Özkan ve de Murat Uncuoğlu gibi isimlerle çalıştı.

‘Madam Alis’in Merdivenleri’Türkiye’de örneği olmayan deneysel bir çalışma. Albümde şiirlere rock, blues, new age, mistik caz ve elektronik müzik tarzlarıyla bezeli melodiler eşlik ediyor. Engin’in güçlü yorumları ise sanatçının kişisel tarihinin bir özetini aktarıyor.
Şair Vural Engin, albümün ilk klibini değerli sanatçı Aysun Gültekin’in uzun havayla eşlik ettiği ‘Kavak Dalı’ şiirine çekti. Klip, Erzurum’un güzel köylerinden Serdarlı’da yapılmak istenen HES’lere karşı direnen Tortum Vadisi halkına adandı. Albüm Ateş Müzik dağıtımcılığında tüm

Türkiye’de ve dijital platformlarda satışa sunuldu.
Vural Engin, ayrıca şiirin evrenselliği inancından yola çıkarak ‘Gözyaşı Ülkesi’ adlı şiirine 3D Sanatçısı Serdar Çamlıca’yla 3D Sürreal, soyut kısa animasyon filmi hazırladı. ‘Gözyaşı Ülkesi’ İngilizce altyazıyla uluslararası platformlarda izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!