HABERLER

Video Oyunu Gerçek Oldu! (+18)

Güncelleme: 05.11.2014 15:06

cover

Günümüzdeki oyunların görüntü, hikaye ve ses kalitesiyle kusursuza doğru bir gidişat sergilediğini söylesek yanlış olmaz.

Özellikle FPS oyunlarındaki aksiyon sahneleri bizleri oturduğumuz yerden sıçratmaya yeterken öyle anlar oluyor ki kendimizi bir anda çatışmanın içerisinde buluyor ve gerçek hayattan kopuyoruz. Geni geliştirilen sanal gerçeklik sistemleri de bizleri oyun dünyasının içerisinde bir karakter yaparken oyun keyfini kat ve kat arttırıyor.

Peki oyunlar gerçek hayata yansıtılsa nasıl olurdu hiç düşündünüz mü? İşte tam da bu noktada Ilya Naishuller bu durumu hayal etmiş ve alışılan FPS oyun akışını gerçek hayata yansıtmış. Özel kameralarla yapılan çekimler sonunda nefes kesen bir film oluşturan Ilya Naishuller, tüm filmi oyunlarda olduğu gibi birinci kişinin gözünden bizlere aktarırken atmosferin etkisiyle izleyenleri nefesini kesmeyi başarmış.

Silikon Vadisi'ndeki habere göre şu an filmin tüm çekimlerinin bittiği belirtilirken Ilya Naishuller’in bu ilginç çalışması ses ve efektleri zenginleştirmek adına Indiegogo’da sizlerin bağışlarını bekliyor. Lafı daha fazla uzatmadan Ilya Naishuller’in yapımını üstlendiği o filmin bir bölümünün yer aldığı o video ile şimdi sizleri baş başa bırakıyoruz.

İlgili Foto ve Video Galeriler

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!