HABERLER

Ünlü Sinema Oyuncusu Türkiye'yi Terkedip Nereye Yerleşti?

Güncelleme: 16.10.2014 18:24

cover

Sinema ve dizi oyuncusu Leyla Bilginel, Türkiye'yi terk edip Tayland'a yerleşti. Ayrılığını duygusal bir mesaj ile duyuran Bilginel Tayland'ın Phuket adasında oğlunu okula, kendisi de dövüş sporu eğitimine yazdıran Leyla Bilginel kendisine yeni bir hayat kurdu.

SİL BAŞTAN HAYATI ÖĞRENİYORUM

Bilginel; Tayland'ın dünyaca ünlü adası Phuket'te oğluyla birlikte yeni bir hayat kurdu. Akrabaları ve arkadaşları ile vedalaşıp Türkiye'yi terk eden Leyla Bilginel duygularını şöyle özetledi:

"Sil baştan hayatı öğreniyorum. Bu benim ikinci öğrenimim ama tekrarı olan bir öğreti değil. Bir öncekinin farkındalığıyla yeni baştan bir varoluş bu! Beni güzel bir hikaye mi bekliyor bilmiyorum ama bildiğim tek bir şey var; yolu yarılamış bir ruhun sadece kendi için kanat çırptığını hissetmek..."

Tayland'da dövüş sporu muay thai eğitimine de başlayan Bilginel, oğlu Kayra'yı da okula yazdırdı. Ana-oğul yeni çevreleri ile kaynaşmaya başladılar.

LEYLA BİLGİNEL KİMDİR?

Leyla Bilginel, 21 Aralık 1977 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Leyla Bilginel, önceden Kömürcü olan soyadını da mahkeme yoluyla Bilginel olarak değiştirmiştir. Leyla Bilginel, 2007 yılında ABD'de New York'ta bir sperm bankasından aldığı spermle hamile kalarak, bu şekilde Bebek dünyaya getiren ilk Türk olmuştur. Oğlunun adı Serkan Kayra'dır.

Leyla Bilginel, Ankara'da Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünde okurken, devlet tiyatrolarından oyunculuk eğitimi aldı. Ardından önce reklam filmleri, katalog çekimleri ile oyunculuğa başladı. Çeşitli dizilerde yer aldı. 2013 yılında Sevme Yanarsın adlı tiyatro oyununda rol almıştır. Nisan Yağmuru ve Aynalı Tahir dizilerinde oynayan güzel oyuncu Qüfür, Kılıç Günü, Maskeli Balo, Pars: Narkoterör, Emret komutanım: Şah mat, Gurbet Yolcuları, Kördüğüm, Savcının Karısı, Yeşil Işık , Seni Yaşatacağım filmlerinde rol almıştır.
 

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Farah Zeynep, 'Şampiyon' Filmine Nasıl Hazırlandığını Anlattı!
  cover
  Sibel Can'a İzmirlilerden Sevgi Seli!
  cover
  Gökhan Kırdar'dan Albüm Müjdesi!
  cover
  'Şampiyon' Filminin Fragmanı Yayınlandı!
  cover
  Sanat Dünyasından Mutlu Haber!