HABERLER

Türkiye Basketbol Ligi 3 Sene Boyunca Ntvspor ve Digitürkte!

Güncelleme: 25.12.2014 11:31

cover

Bugün, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ve alanında Türk Basketbolu’nun en önemli destekçileri Digiturk ve NTV Spor, Türkiye Basketbol Ligi’nin (TBL) yayın haklarına ilişkin tarihi bir anlaşmaya imza attı.

TBF Başkanı Turgay Demirel, Digiturk CEO'su Ertan Özerdem ve Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen’in katıldığı basın toplantısında açıklanan anlaşma ile, TBL’nin en çekişmeli mücadeleleri ve yetenekli oyuncularının performansları, 2015-2016 sezonundan itibaren üç sene boyunca, Digiturk ve NTV Spor ekranlarında yer alacak.

Digitürk ve NTV Spor’un, TBL’nin yayınına vereceği destek sayesinde basketbolseverler her hafta ilham verici maçlara daha kolay ve kaliteli bir şekilde evlerinden de tanık olacaklar. Yayıncıların gücü ile efsaneler Digiturk ve NTV Spor sahnesinde yükselecek.

TBF Başkanı Turgay Demirel anlaşma ile ilgili; “2015-2016 sezonundan itibaren ekranları başındaki basketbolseverler, Türkiye’nin önde gelen basketbol yorumcuları ve spikerleriyle TBL deneyimini ve eğlencesini takip etme fırsatı bulacaklar. Sahada yetenekli sporcularımız yükselirken ortaklarımız Digiturk ve NTV Spor, bu ilham verici performansların televizyondaki tek adresi olacak.” şeklinde konuştu.

Türkiye Basketbol Ligi son dönemdeki değişimi ve gelişimi ile Avrupa’nın en değerli ve en iyi ligi konumuna geldi. TBL artık güçlü yayıncılarıyla hedeflerini daha da ileriye taşıyor.

Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen ;    “Biz Doğuş Grubu olarak sporun her dalını önemsiyoruz. 6. yılını dolduran NTV Spor ile bu güne kadar dünyanın önemli pek çok spor organizasyonunu sporseverlerle buluşturduk. Bu birikimimizle, Avrupa’nın izlenilirliği en yüksek basketbol ligi olma yolunda ilerleyen Türkiye Basketbol Ligi’nin ortak yayıncısı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Grubumuzun özellikle basketbola ilgisi, desteği “12 Dev Adam” kampanyası ile mutlaka hatırlardadır. Şimdi de kıymetli ligimizi NTV Spor ekranıyla görünür kılacağız. 2015-2016 sezonuyla başlayıp 3 yıl sürecek bu anlaşmanın Türk Basketbolu’na yeni bir ivme kazandıracağına dair inancımız tam. Basketbolumuzun bu yolculuğunda ekran başındaki basketbolseverlere heyecanı, temposu yüksek maçları hak ettiği kalitede aktaracağız.“ dedi.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Türkü Sanat Hayatının 20. Yılını Sahnede Kutladı!
  cover
  Zara ve Rubato İlk Kez Aynı Sahnede!
  cover
  Yeni Dünyanın Eskimeyen Değeri, Radyo Daima Yeni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!