HABERLER

Türk Ve Dünya Yıldızları Darülaceze İçin Salonda!

Güncelleme: 29.04.2016 13:52

cover

Türk ve Dünya futbol yıldızları Darülaceze için salon futbolunda buluşuyor

Bütün gelirinin Darülaceze’ye bırakılacağı bu futbol gecesinde Berkay, Buray, Edis, İlyas Yalçıntaş, İrem Derici, Linet, Murat Dalkılıç ve Soner Sarıkabadayı birlikte bir konser verecek, Anadolu Ateşi de muhteşem bir gösteriyle geceye renk katacak.

Din, dil, ırk, cinsiyet ve mezhep farkı gözetmeksizin cami, kilise ve havrasıyla sakinlerinin huzur ve mutluluk içinde yaşamasını sağlayan Darülaceze’nin tarihi misyonunu tüm dünyaya yeniden anlatmak için değerli futbolcular ve sanatçılar bir araya geliyor.

Dünya Yıldızları: Claodio Tafarrel, Şota Arvaladze, Pascal Nouma, Roberto Carlos, Gheorghe Hagi, Elvir Balic, Thomas Hasler, Andreas Möller, Jay Jay Okoucha, Pierre Van Hooudonk, Ronald De Boer, Aron Winter, Seedorf, Litmanen

Türk Yıldızları: Rüştü Rençber, Oktay Derelioğlu, Ahmet Dursun, Evren Turan, Ümit Karan,  Hakan Ünsal, Abdullah Ercan, Hami Mandıralı, Yusuf Şimşek, Oğuz Çetin, Bülent Korkmaz, Tuncay Şanlı, Ogün Temizkanoğlu

Hakem: Erman Toroğlu

Siyaset üstü bir medeniyet kurumu olan Darülaceze’nin bu muhteşem gecesine tüm halkımızı bekliyoruz.

Tarih: 10 Mayıs Salı, Saat 19:00
Yer: Sinan Erdem Spor Salonu

Darülaceze
1895 yılında Sultan II. Abdülhamit Han tarafından kurulan kurum, kurulduğu günden bugüne 30.000’i çocuk olmak üzere toplam 72.000 kişiye Şefkat Yuvası olmuştur. Halen 600’e yakın insanı kuruluş felsefesinden ödün vermeden barındıran Darülaceze din, dil, ırk, cinsiyet ve mezhep farkı gözetmeksizin cami, kilise ve havrasıyla dünyada eşi benzeri olmayan bir hayır kurumudur.

Kendine özel bir nizamname ile yönetilen Darülaceze; gönüllüleri, çalışanları ve acezeleri ile büyük bir ailedir. Darülaceze; kendine ait eşyalarını ve altınlarını bağışlayarak kurulmasını sağlayan Sultan II. Abdülhamit başta olmak üzere, bağışçıların destekleri ile bugüne kadar varlığını sürdürmüştür. Dârülaceze’nin temeli, 7 Kasım 1892 tarihinde Kâğıthane’de, atış alanı sırtlarında atılmıştır. Devrin sadrazamı Halil Rifat Paşa, Dârülaceze’nin yapılmasında önderlik etmiştir. Osmanlı zamanında Ermeni, Rum, Katolik ve Yahudi azınlıklarının da birer temsilci bulundurduğu Darülaceze, hiç ücret almadan görev yapmıştır.

120 yıllık Darülaceze, kurulduğu günden bugüne tüm ihtiyaçları ile işletim giderlerinin tamamını hayırseverlerin bağışları ile karşılamış ve devlete bağlı olmasına rağmen varlığını devlete yük olmadan sürdürmüştür.

Kurulduğu günden bugüne varoluş felsefesinden ödün vermeden devletin güvenirliğinde, yerel yönetimin dinamikliğinde, özel ve tüzel kişilerin bilgi birikimine ve finansmanına açık Darülaceze’nin de “Yaratandan dolayı yaratılana saygı” misyonunun birleştiriciliğiyle ortaya çıkan güçle sevgi ile gönülden verenle-alanın oluşturduğu şeffaf, kutsal bir sosyal dayanışma havuzudur.

Bağışçıları, gönüllüleri, çalışanları ve acezeleri ile büyük bir aile olan Darülaceze darda ve sıkıntıda kalındığında sığınılacak bir kucak, sıcak bir yuvadır.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Türkü Sanat Hayatının 20. Yılını Sahnede Kutladı!
  cover
  Zara ve Rubato İlk Kez Aynı Sahnede!
  cover
  Yeni Dünyanın Eskimeyen Değeri, Radyo Daima Yeni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!