HABERLER

Trakia Ensemble feat.Serkan Çağrı: "Trak Trak Rom"

Güncelleme: 21.07.2014 14:02

cover

Lokal  bir etnik müzik kültürü olan Trakya-Roman müzigi son yıllarda kendi coğrafyasını aşarak ülke geneline hatta sınırlar ötesine ses vermiş; konserler, kutlamalar, sinema filmleri ve reklam müzikleri  için sıklıkla başvurulan zengin bir  kaynak haline gelmiştir.

İnsan ruhunda yarattığı neşe, dans ve ritm coşkusu bu müzik türünün karekteristiğini oluştururken aynı zamanda hüznün de en dokunaklı melodilerini içinde barındırır.

Notist Müzik olarak arşivsel nitelikteki tematik yapımlarımıza bir yensisini daha ekliyor ve kültürümüzün yansımalarını gelecek kuşaklara modern bir sound anlayışı ile taşırken etnik müzikseverlere "Trak Trak Rom" adıyla rengarenk bir oyun havası albümü sunuluyor.

Trakya-Roman müziğinin en popüler eserlerinden ve aynı formda yepyeni bestelerden oluşan albümün müzik yönetmenliğini bu bölge müziğinin en önemli temsilcilerinden biri olan ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı üstlendi.

Fasulye, Kara Çalı, Kelle, Dol Karabekir, Bulgaristan Muhacirleri, Aman Melekem gibi çok sevilen anonim eserlerin yanısıra bestesi Serkan Çağrı'ya ait 4 yeni eserin de yer aldığı albüm bölgesel müzik lezzetini kulaklara taşırken her coğrafyadan ve kültür seviyesinden dinleyiciyi de kolaylıkla içine alacak bir sound anlayışı ile dokundu.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!
  cover
  Bülent Ersoy Yurtdışı Turnesine Çıkıyor!
  cover
  Bedia Akartürk Hastaneye Kaldırıldı!