HABERLER

Taylan ''Aşktandır'' Albümünü Sevenlerinin Beğenisine Sundu!

Güncelleme: 01.12.2015 11:01

cover

Müziğe çok küçük yaşta ailesi Türk Halk müziği ses sanatçısı olan Nihat ve Gülseren Erdağ’dan etkilenerek öğrendiği bağlama ile başlayan Taylan, çocukluk hayalini gerçekleştirerek ilk albümünü hazırladı. Profesyonel olarak ilk konserini 9 yaşında veren genç müzisyen,  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu.

Taylan, çeşitli orkestralarda klasik , pop , arabesk gibi geniş bir müzik yelpazesi içerisinde performaslar sergiledi. Bugüne kadar Türkiye'nin kendi alanlarında star  isimleri olan İbrahim Tatlıses, Şebnem Ferah, Özcan Deniz ve Tarkan 'ın orkestralarında onlarla aynı sahneyi paylaştı. Bir çok dizinin müziklerinde enstrümanist , vokalist olarak çalışan Taylan, birçok proje icin fikir üretmeye devam ediyor.

İlk solo albümü "Aşktandır"ı yakın arkadaşı ve prodüktörü Orçun Çanaklı ile birlikte hazırlayan Taylan,  aynı zamanda albümünde yer alan 8 şarkıdan 6'sının söz ve bestesine de imza attı. Diğer 2 şarkıda söz yazarı ve besteci olarak Orçun Çanaklı ve Cihat Öney'in isimlerini gördüğümüz albümde tüm düzenlemeler yine  Orçun Çanaklı tarafından yapıldı.

Taylan, albümünün oluşumunu ve içeriğini, "Birbirinden değerli müzisyenlerin hayat verdiği, akustik enstrümanlar ile 90’ lar Türk pop müziğinin rengi ve hissiyatını günümüz soundlarıyla birleştirdiğimiz bir albüm yaptık. Düzenlemeleri bu şekilde kurguladık. Arşivleriniz için ideal bir proje. Tavsiye ederim:)" diyerek anlattı.

Taylan,  albümden  ilk video klibi albümün de isim şarkısı olan “Aşktandır” a  çekti. Yönetmenliğini Ulaş Ülker’in yaptığı video klip Beykoz Kundura Fabrikası'nda kurulan platoda, 50 kişilik bir ekip ile 24 saatte gerçekleşti.  Albümün fotoğrafları ise  Uğur Araz tarafından Kilyos Suma Beach'in renkli atmosferinde çekildi.
 

İlgili Foto ve Video Galeriler

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!