HABERLER

Son Mektup 18 Mart'ta Sinemalarda!

Güncelleme: 10.03.2015 12:30

cover

Türk sinema tarihinin en yüksek bütçeli yapımı olan, Kral FM'in medya sponsoru olduğu ‘Son Mektup’ 18 Mart 2015’te, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıldönümünde vizyona giriyor. Çanakkale Deniz Zaferi’nin ilk kez bir Türk filminde işlendiği Son Mektup,  izleyiciye prodüksiyonu ile görsel bir şölen sunarken, çok duygulu hikayesi ile de gönüllere dokunacak…

Yönetmenliğini Özhan Eren’in yaptığı, Tansel Öngel, Nesrin Cavadzade,  Hüseyin Avni Danyal, Bülent Şakrak, Barbara Sotelsek ve dev oyuncu kadrosunun yer aldığı filmde, Çanakkale Savaşı sırasında yazılan ve tam 40 yıl sonra adresine ulaşan bir mektubun hikayesi çok dokunaklı bir dille anlatılıyor.

İngiliz donanmasının saldırısı başlayınca Çanakkale’ye giden ve orada birbirleriyle tanışan Tayyareci Yüzbaşı Salih Ekrem ile Nihal Hemşire, bir yandan savaşın zorlu şartlarında mücadele ederken, diğer yandan da Fuat isminde kimsesiz bir çocuğu sahiplenirler. İngilizlerin bir hava baskınında Salih Yüzbaşı’nın ona yardımı sayesinde kurtulan kimsesiz çocuk Fuat, Nihal Hemşire’nin kanatları altına sığınarak, onların daha da yakınlaşmasına vesile olur.

Daha önce ‘120’ adlı çok ses getiren filme imzasını atan Özhan Eren, ‘Son Mektup’ta Çanakkale Zaferi’nin 100. yılına yakışır bir film çekerek, sinema izleyicisine çok duygusal bir film armağan ediyor. Çekimleri 12 hafta süren film için harpten tam 100 yıl sonra Çanakkale’de filmin çekimleri sayesinde yeniden top sesleri yükseldi. 1915’te savaşta kullanılan Türk, Alman, İngiliz ve Fransızlar’a ait dört adet dönem savaş uçağı üç yıllık bir çalışmanın sonucunda yeniden imal ettirildi. Filmin hava görüntülerini de özel bir stüdyoda yeni nesil teknikler kullanılarak ve Türkiye’nin en büyük dev greenbox stüdyosunu inşaa ettirerek hayata geçiren Özhan Eren, yapımcılığını da üstlendiği filmini hiçbir masraftan kaçınmadan tamamladı.

‘Son Mektup’ filmi için, projenin yapımcısı, yönetmeni ve yapımın tüm müziklerine imza atan Özhan Eren, ‘Sonsuza Kadar’ isimli özel bir şarkı hazırladı. ‘Kara Tren’ şarkısının söz yazarı ve bestecisi Özhan Eren’in, söz ve müziği kendisine ait olan, ‘Sonsuza Kadar’ şarkısını ünlü sanatçı Yonca Lodi seslendirdi. Çanakkale şehitlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyan şarkının da içinde bulunduğu Son Mektup Film Müzikleri TMC etiketiyle yakında müzik marketlerde yerini alacak.
 

İlgili Foto ve Video Galeriler

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Türkü Sanat Hayatının 20. Yılını Sahnede Kutladı!
  cover
  Zara ve Rubato İlk Kez Aynı Sahnede!
  cover
  Yeni Dünyanın Eskimeyen Değeri, Radyo Daima Yeni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!