HABERLER

Şok! Ölen Ninesinden SMS Aldı!

Güncelleme: 18.10.2014 12:56

cover

Vasiyeti üzerine cep telefonuyla toprağa verilen babaannesinden kısa mesaj alan Sheri Emerson şoka girdi.

Hattın başka kullanıcıya satıldığı ortaya çıktı İngiltere'de yaklaşık üç yıl önce babaannesini kaybeden 22 yaşındaki Sheri Emerson, "mezardan" gelen kısa mesajla neye uğradığını şaşırdı. Sürekli mesajlaşan, haberleşen bir aile olan Emerson'lar, 59 yaşında bağırsak kanseri sebebiyle hayatını kaybeden büyüklerini, kendi vasiyeti üzerine cep telefonuyla birlikte toprağa verdi.

Babaannesini özlediği zaman bazen onu yanında hissetmek için bu telefona kısa mesajlar atan Sheri Emerson, bir gün attığı mesaja cevap alınca gözlerine inanamadı. Telefonuna "Babannem" diye kayıtlı olan numaradan gelen mesajda "Gözüm üzerinde. Her şey güzel olacak. Bunu da atlatacaksın" yazıyordu. Genç kadın "Sen kimsin?" diye mesaj yazınca bu kez "Seni seyrediyorum ve emin ol her şey daha iyi olacak" cevabını aldı.


'EŞEK ŞAKASI SANDIM'

Daily Mail gazetesine konuşan Sheri, "Mesajı okuduğumda 'Hala yaşıyor mu?' gibi garip sorular aklımı kurcalamaya başladı" dedi. Sheri ilk şoku atlattıktan sonra mesajın kim tarafından gönderildiğini araştırmaya başladı.

Mesaj ile cevap veren kişinin, Leasley Emerson'un numarasını birkaç hafta önce satın aldığı ortaya çıktı. Telefonu aldıktan sonra çeşitli numaralardan mesaj ve çağrılar alan yeni kullanıcı, arkadaşları tarafından eşek şakasına uğradığını düşündüğünü ve bu mesajla şakayı devam ettirmek istediğini belirterek, farkında olmadan sebep olduğu üzüntü nedeniyle aileden özür diledi. Sheri Emerson, babaannesinin telefonunun kayıtlı olduğu operatör ile iletişime geçti.

O2 adlı telekomünikasyon şirketi, babaannenin telefon numarasının bir daha başkaları tarafından kullanılmayacağına dair teminat verdi.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!
  cover
  Bülent Ersoy Yurtdışı Turnesine Çıkıyor!
  cover
  Bedia Akartürk Hastaneye Kaldırıldı!