HABERLER

'Şişmanız' Diye Boşandılar Zayıflayınca Evlendiler!

Güncelleme: 04.11.2014 21:56

cover

Şişmanlık nedeniyle boşanan Altun çifti, tüp mide ameliyatları sonrası yeniden evlendi. 55 kilo veren Bihter ve 70 kilo zayıflayan Vahde, ’İkinci bahar’ını yaşıyor

Bursa Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’daki bir kafeteryada Bursa, Balıkesir, İstanbul, Kocaeli ve diğer birçok ilden gelen obezite hastalar ile ameliyat sonrası ikinci kez mutluluğu yakalayan bir çifti de buluşturdu.  Şişmanlık nedeniyle evlikleri sona eren Bihter Cihay ve Vahdet Altun, toplantıda yaşadıklarını anlattı.

Çift 3 yıl önce evlendiklerini obezite nedeniyle bir süre sonra yaşamlarının kabusa dönüştüğünü, sürekli kilo alınca boşanmaya karar verdiklerini söyledi. Bihter Ciha, evliliklerine ilişkin, "İki büyük boy pizzayı yedikten sonra son dilim için kavga ediyorduk" derken çözümü boşanmada bulduklarını söyledi. Boşandıklarında kendisinin 115, eşinin de 168 kilo olduğunu anlatan Cihay, 60 kiloya düştüğünü belirterek şöyle devam etti, "10 ay önce birbirimizden habersiz ameliyat olduk. Kilo verdikten sonra karşılaşınca da yeniden evlenmeye karar verdik. Burada pasta kestik. Ancak düğünümde tekrar gelinlik giyeceğim."

70 kilo verdi

168 kilodan 98 kiloya inen Vahdet Altun da, ameliyat sayesinde yeniden evlendiği için çok mutlu olduğunu belirterek, "Yeniden doğmuş gibiyim. Artık, açlık hissi kalmadı. Biraz daha kilo vermek istiyorum" dedi.  Toplantıda getirilen pastadaki mumu üfleyen çift, birbirlerine pasta yedirirken, doktora "Yiyebilir miyiz?" diye sorarak, espri yaptı

Kime obez denir?

Vücut kitle endeksine göre; vücut kitle endeksi 30’un üzerindeyse kişiyi biz obez, 40’ın üzerindekilerin morbit obez, 50’yi geçtiğindeyse süper obez olarak kabul ediliyor.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  35 Yıldır Aşk'la!
  cover
  Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri Sahiplerini Buldu
  cover
  Nuray Hafiftaş Ölüm Yıldönümünde Anılıyor!
  cover
  Buse Varol, Alişan Çiftinin Bebekleri Dünya'ya Geldi!
  cover
  Doğu'nun Hikâyesi Müzikseverlerle Buluştu!