HABERLER

Şiirden Şarkılar!

Güncelleme: 29.09.2015 12:23

cover

Şiirler Müzikle Harmanlanırsa…

Fatih Aydın’ın 27 yıllık edebi ve müzikal birikiminin yansıması “Şiirden Şarkılar” geçtiğimiz hafta müzik marketlerde yerini aldı.

Albüm, Seyhan Müzik Yapımcılığında yayınlandı.Müzik direktörlüğünü Çağrı Kodamanoğlu’nun üstlendiği albümün bir diğer özelliği de Albümde  uzun yıllar sonra Şiir ve Şarkılara Akustik Formda 15 şarkının yer alması.  Şiirden Şarkılar albümünde, Geleneksel Türk Müziği’nin tüm türleri, Tamamı Akustik bir yorumla farklı bir bakış açısı ile ele alınıyor. 

Albümdeki parçaların tüm söz ve müzikleri  Fatih Aydın’a ait . Albüm boyunca Şarkıların içerisinde yer alan şiirler müzikal zenginliğin yanısıra sözel zenginliğe katkı sağlıyor.

Türkiyenin kendi alanında en önemli müzisyenlerinin icra ettiği eserlerde Türk yerli sazlarının yanısıra batı enstrümanlarına hatta senfonik formlara rastlamak mümkün. 

Fatih Aydın aslında başarılı bir İş Adamı. İş Hayatının yanısıra barınma ve beslenme problemi olan sokak çocukları konusunda çalışan Umut Çocukları Derneği için yaptığı çalışmalarla biliniyor. 2014 yılında derneğin Bakırköy’deki kampüsünü tamamen kendi çabalarıyla adeta yeniden inşa etmişti.

Şu anda hala derneğin ana destekçisi olmaya devam ediyor. Dolayısı ile bu albümden elde edilecek tüm telif gelirleri Umut Çocukları Derneği’ne bağışlanmıştır. Sanatçı ,yoğun iş yaşamının yanında aynı ciddiyetle götürdüğü sanatsal çalışmalarının sadece küçük bir kısmını “Serseriler Karnavalı” ve “Kara Sevda Senfonisi” isimli iki kitapla toplamıştı.  

Şiirden Şarkılar albümündeki şarkılar, bir yandan bu şiirlere atıfta bulunurken ve bu şiirlerden beslenirken, bir yandan da özgün ve kaliteli şarkı sözleriyle dinleyicinin beğenisine sunuluyor. 

8 ay süren stüdyo çalışmaları süresince birçok müzik insanı’nın son yılların üst düzey emek verilereközenle hazırlanmış favori albümü olarak işaret ettiği çalışma, müzik dünyasında gittikçe azalan müzik, beste, şarkı sözü üretimi eksiğini de bir nebze olsun katkı sağlayacak düşüncesindeyiz. Şiirden Şarkılar albümü 23 Eylül itibariyle müzik marketler ve digital platformlarda dinleyicilerin beğenisine sunulmuştur.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  35 Yıldır Aşk'la!
  cover
  Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri Sahiplerini Buldu
  cover
  Nuray Hafiftaş Ölüm Yıldönümünde Anılıyor!
  cover
  Buse Varol, Alişan Çiftinin Bebekleri Dünya'ya Geldi!
  cover
  Doğu'nun Hikâyesi Müzikseverlerle Buluştu!